Menu
Úvod  ›   › 

Jak bojovat s nadměrným pocením?!

Jsi na rande s hezkou slečnou. Všechno probíhá hladce a ty máš pocit, že si skutečně zapůsobil. Pak spolu jedete autobusem a ty zvedneš ruku, aby ses nahoře chytil. Objeví se velký koláč potu a dívka naproti tobě se zhrozí. V ten moment ucítíš nepříjemný zápach. Ach, to je trapas!

Jestliže tě trápí pocení, je tento článek určený právě tobě. Sepsala jsem pár rad a tipů, jak pocení zmírnit a jak jej zamaskovat!

1) Používej antiperspirant nebo antitranspirant! Normální deodorant sice pěkně voní, ale od pocení ti nepomůže. Pouze zamaskuje zápach. Používej raději přípravky, které ti pomohou bojovat s potem. Vůni doženeš ještě deodorantem nebo voňavkou.

2) Nezapomínej na sprchu! Jestliže máš s pocením velké problémy, osprchuj se třeba i 2krát denně (ráno a večer). Hygiena je v tomto případě velmi důležitá. Budeš krásně vonět po sprchovém gelu a šamponu - na to holky letí!

3) Nezapomínej na pitný režim! Jelikož toho hodně vypotíš, musíš tělu dodávat dostatek tekutin. Vypij aspoň 2,5l tekutin denně. Zvol vodu (třeba s citronem nebo mátou), nikoliv sladké nápoje.

4) Jez lehká jídla! Tučná a těžká jídla ti rozhodně s pocením nepomohou. Naopak se budeš potit ještě více. Taktéž kořeněná jídla nám umí vykouzlit červené tvářičky a koláče potu.

5) Oblíkej se do vzdušných materiálů! Rozhodně si nekupuj trička, které tě budou škrtit a půjde na nich vidět každá kapička potu. Volné a větší oblečení je teď v módě!

6) Měj u sebe vždy pro případ kapesníček na utření potu a deodorant na zamaskování pachu! Možná se ti zdají tyto produkty jako hračky pro holky do kabelky. Ale jestliže chceš na rande zapůsobit, nic jiného ti zřejmě nezbyde. Odskoč si občas na záchod se otřít a pokropit vodou.

7) Hlavně se nestresuj! Pocení bude tím horší, čím více se budeš stresovat. Můžeš si ho dokonce i sám přivodit, když se na něj zaměříš a budeš se neustále kontrolovat. Hoď se do pohody. Pocení je přirozená reakce organismu na teplo. Všichni se potíme, abychom své tělo ochlazovali - takto jsme naprogramovaní. Tak hlavu vzhůru!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Nadměrné pocení