Menu
Úvod  ›   › 

Které věci jsou na prvním rande totálně tabu

Každý, kdo se chystá na první rande, si přeje, aby dopadlo co nejlépe. Existují věci, které by se rozhodně na prvním rande neměli říkat či dělat. Chcete-li uspět a vyvarovat se chyb, pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Netelefonujte

Jestliže vám někdo zatelefonuje a máte dojem, že jde o opravdu důležitý hovor, pak jej přijměte. Odmítejte však hovory, kde předem víte, že volá někdo, kdo si chce jen tak popovídat - nedej bože domlouvat si další rande. Zvednout důležitý hovor není žádná katastrofa, nezapomínejte se však omluvit svému protějšku za rušení vaší společné schůzky. Nehovořte nikdy déle, než je nezbytně nutné.

Zdroj:První rande

Nehovořte jen o sobě

Hovořit o své práci, zálibách, rodině, cílech je důležité, ovšem nic se nemá přehánět. Konverzace by měla být vyvážená. Druhý člověk si sice o vás chce dozvědět co nejvíce, ale nesypte to na něj naráz - něco si nechte také na příště. Rovněž ten druhý by měl mít prostor se vyjádřit a prozradit na oplátku něco o sobě.

Nenechte druhého čekat

Přijít na první rande se zpožděním je ostuda. Pokud se nepřihodilo ovšem něco natolik vážného, co situaci vyjasní a omluví. Pozdní příchod na první rande vám hned ze startu, ještě než usednete ke kávě či sklence vína, ubere plusové body.

Nezkoušejte mazat med

Nesnažte se na potencionálního partnera/partnerku udělat dojem přemírou sladkých řečí. Z toho by člověk doslal tak akorát cukrovku a určitě vám to nijak nepomůže. Jde-li o člověka zdravě sebevědomého, nepotřebuje slyšet jak úchvatný je, jak je krásně oblečen, jaké má překrásné oči apod. Buďte prostě uvolnění a chovejte se přirozeně.

Žádné řeči o ex

Hledáte partnera, nikoliv terapeuta na mezilidské vztahy. Takže se vyvarujte řečí o svém bývalém partnerovi/partnerce. Není to nic příjemného sedět a poslouchat, jaký to byl mizera nebo jak ona neuměla vařit apod. Nehledáte přeci náplast na odřené koleno, ale nový vztah. Tudíž do něj vstupujte již zahojení a nerozebírejte nějak minulost. Rozhodně ne na prvním rande.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (2 hlasy)

Další články k tématu: Randění a flirtování