Menu
Úvod  › 

Problematické tetování: Kde a proč vám ho neudělají

Je provokativní, kontroverzní, problematické a budete mít problém najít někoho, kdo vám ho udělá. Tetování na kotníku, předloktí, obličeji a hřbetu dlaní.

Pokud toužíte po tetování na nohou (od kotníku dolů), rukou (předloktí a hřbetu dlaní) a zejména na obličeji, nejspíš budete mít problém najít odborníka, který by byl ochotný vám ho udělat. Mnoho tetovacích salónů má totiž vnitřní pravidla, která zakazují provádět tetování na těchto místech. Proč tyto tělesné partie představují pro tetování takový problém?

Morální dilema

Profesionál cítí zodpovědnost za své, často naivní, zákazníky, kteří po něm chtějí tetování, které by v budoucnu mohlo být zdrojem problémů. Například si často, na rozdíl od svých zákazníků, uvědomují, že tetování na viditelných místech, jako jsou například předloktí či obličej, mohou negativně ovlivnit jejich šance na získání zaměstnání.

Profesionálové vytvářející tetování jsou si vědomi váhy permanentního tetování a chtějí, aby jejich klienti byli spokojeni. Kvalitní odborník by vás měl přivést před zákrokem k zamyšlení nad tím, zda jej opravdu chcete. Jste skutečně připraveni nést reakce svého okolí a důsledky svého rozhodnutí? Jste si například vědomi toho, že v budoucnu může být vaše nápadné tetování příčinou odmítnutí zaměstnání? Tatér si je, často na rozdíl od svého klienta, dokonale vědomý toho, že tetování je definitivní volbou a jeho vytvoření na permanentně viditelném místě s sebou může nést velké problémy.

Záležitost kvality

Samozřejmě, že zdaleka ne všechna studia mají problém s vytvářením tetování na problematických místech z morálních důvodů. Například tetování na nohou není v běžných společenských situacích příliš viditelné a pravděpodobně vám nebude například při získání vysněného zaměstnání překážet. Nicméně z hlediska kvality je tetování na rukou a nohou spornou otázkou. problém je v tom, že ruce a nohy jsou v každodenním životě nejvíc namáhanými částmi těla. Udržení kvality tetování v těchto oblastech je proto velmi obtížné.

Dobrému tatérovi záleží na tom, aby odvedl stoprocentní práci, která mu bude dělat čest. Je mu jasné, že jakmile vyjdete ze dveří salónu, bude vaše tetování jeho reklamou. Každý člověk, kterého potkáte, a který uvidí vaše tetování, může být jeho potenciálním klientem. Pokud nebude mít tetování dobrou kvalitu, bude to jeho ostuda.

Kvalitního tetování na rukou a nohou je však velmi těžké dosáhnout. Ponožky a boty, které neustále odírají kůži na nohou mohou poškodit i zhojené tetování. Odbornici obvykle doporučují, aby člověk, který si nechá udělat tetování od kotníku dolů, chodil tři měsíce prakticky bos (respektive tak, aby se o tetování nic neotíralo), aby se tetování mohlo dokonale zahojit. Nicméně i kdybyste se přestěhovali na Havaj a chodili neustále bosi nebo v sandálech, nové tetování bude zase vystaveno vlivům, například slunci, které ho mohou zničit. To samé platí i pro tetování na rukou, které jsou neustále vystaveny velké mechanické námaze, která tetování ničí. Uvědomte si jen, kolikrát denně si myjete ruce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Tetování, piercing a make-up