Menu
Úvod  › 

6 důvodů, proč pít zelený čaj

Zelený čaj má na lidské tělo blahodárné účinky a jeho konzumace započala svou éru v tradiční medicíně, jako zdraví prospěšný elixír je doporučován po tisíce let. Blahodárně ovlivňuje srdce, cévy, mozek, nervovou soustavu. Zařazuje se do různých detoxikačních kúr, podporuje hubnutí, preventivně působí proti různým druhům rakoviny. Obsahuje vitamíny, minerály a další důležité látky.

Čaj místo kávy

Zelený čaj dokáže díky "čajového kofeinu" stimulovat nervovou soustavu, zahnat únavu a podpořit paměť. Kofein obsažený v zeleném čaji se váže na třísloviny a do krevního oběhu se uvolňuje oproti tomu kávovému pozvolna. Potěší i fakt, že nezatěžuje srdečně cévní systém.

Zdroj:Zelený čaj

Prevence rakoviny

Zelený čaj obsahuje antioxidanty, tudíž chrání lidské tělo před škodlivými volnými radikály. Antioxidanty nacházející se v tomto čaji zpomalují proces stárnutí buněk.

Výtečný při hubnutí

Jak jsme již výše zmínili, zelený čaj se pojí k různým očistným/detoxikačním kúrám, což má za následek zregenerování organismu a lepší spalování tuků. V kombinaci s fyzickou aktivitou půjde hubnutí snáze. Vypijte šálek zeleného čaje a běžte si zacvičit. Jednak vás to nabudí, ale i podpoří proces spalování tuků.

Ničí bakterie

Zelený čaj má desinfekční a antibakteriální schopnosti, díky čemuž pomáhá předcházet zánětům. Mimo jiné minimalizuje riziko vzniku zubního kazu. Výtečně působí také na trávicí ústrojí a posiluje imunitu.

Prevence proti degeneraci

Jeho účinky jsou tak mocné, že dokáže chránit lidský mozek před degenerací. Působí tudíž i jako prevence Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby.

Krásnější pleť

Díky obsahu vitamínu A - B, které se v něm nacházejí, dokáže vyčistit a vyživit pokožku. Obsažené antioxidanty zpomalují proces stárnutí buněk, takže pleť vypadá mnohem pěkněji. Zelený čaj se doporučuje jak pít, tak natírat na pokožku. Jeho desinfekční schopnosti oceníte v případě různých pupínků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Pro lepší zdraví