Menu
Úvod  › 

Jak se projevuje alergie na lepek

Opakující se zdravotní problémy, pro které ale nemáte rozumné vysvětlení a jen marně se pídíte po jejich příčině, mohou mimo jiné znamenat i alergii na lepek. Většina lidí alergických na lepek však své zdravotní obtíže neřeší a přisuzují je podráždění žaludku. Chyba. Možná se i vám neustále vrací bolesti a problémy, které však berete na lehkou váhu a nesnažíte se přijít na jejich původ. I když si s potížemi možná nelámete hlavu, vaše tělo postupem času ztrácí více a více energie a rovněž vám tyto obtíže ubírají i na regeneraci či obranyschopnosti. Není na čase zamyslet se nad otázkou: jak se projevuje alergie na lepek?

Alergie na lepek má různé projevy

Projevů a příznaků alergie na lepek či mírnější formy intolerance lepku je hned několik. Řada z nich je dokonce velmi nenápadných - a ty jsou obzvláště nebezpečné. Lepek je směs dvou bílkovin, které se nachází v obilninách společně se škrobem a vašemu tělu může hodně ublížit.

Příznaky alergie na lepek

Jestliže máte zdravotní potíže a neznáte jejich původ, zkuste si pročíst, jak se projevuje alergie na lepek. Možná i váš organismus sužuje alergie a vy o tom nemáte ani tušení!

Migréna

Trpíte na časté bolesti hlavy? Sužuje vás migréna? Neustále se opakující bolest hlavy spadá mezi nejdůležitější příznaky alergie na lepek, přičemž se migréna nebo bolesti mohou objevit i několik hodin poté, co si dáte pečivo.

Žaludeční potíže

Jestliže musíte běžet na toaletu pokaždé, co si dáte na zub nějaké pečivo, pak zpozorněte - i tohle totiž může být signál, že máte alergii na lepek. Problémy s trávením se mohou projevovat i jako zácpa, nadýmání nebo průjem.

Otékání kloubů

Trpíte-li na alergii na lepek, pak se ve vašem těle tvoří zánět a ten se nejčastěji projeví na kloubech a to nejen v podobě otoků, ale provázet vás mohou i nepříjemné bolesti. Mnoho lidí si bolest kloubů způsobenou alergii na lepek mylně zaměňuje s artritidou.

Únava

Jestliže vaše tělo nesnáší lepek, pak má problémy s jeho zpracováním. Jenže pozor - stejně tak může mít problém i se zpracováním dalších živin, které jsou pro váš organismus důležité a to může být důvodem k vaší zvýšené únavě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články