Menu
Úvod  › 

5 vět, které přivádí vašeho doktora k šílenství

Řekněte mu, že by vám měl předepsat antibiotika, že jste si našla svou diagnózu na internetu, nebo že nemáte čas, abyste dorazila. Následující věty přivádějí všechny lékaře spolehlivě k šílenství.

1. "Našla jsem si to na internetu."

Nikdo nepochybuje o tom, že internet je nepřekonatelným zdrojem informací a mnohé z nich jsou i užitečné, ale zkuste svému lékaři radit s tím, že jste si už možnou diagnózu našla na internetu, a budete si hledat nového doktora. Zkuste si uvědomit, že připojení k internetu z vás nedělá vystudovaného medika a váš lékař bude mít zřejmě o dost větší kvalifikaci a zkušenosti než účastníci diskusního fóra.

2. "Potřebuji antibiotika."

Čtyři z pěti lidí užívali v posledním roce antibiotika. A většina těchto antibiotik byla úplně zbytečná. Netrvejte na tom, že chcete antibiotika, protože ty mají smysl pouze při onemocněních, která jsou způsobena bakteriemi. Navíc svým nadužíváním ztrácí efektivitu. Nechte svého lékaře, aby vám udělal test CRP a podle něho se rozhodl, jestli mají antibiotika ve vašem případě smysl.

3. "Potřebuji to vyřešit rychle."

Neexistuje lepší způsob, jak si zajistit "sympatie" svého doktora, než mu oznámit hned ve dveřích (nejlépe ještě dřív, než vám stačí stanovit diagnózu), že svůj zdravotní problém potřebujete vyřešit co nejrychleji. Žádejte pokud možno co nejvíc léků a poté se ještě zastavte vlékárně a podpořte svou uzdravovací snahu tím, že nakoupíte kila bylinných, homeopatických a dalších léků, které nejsou na předpis a lékárník vám je neodmítne vydat. Co na tom, že se jejich účinek navzájem ruší, nebo že jejich kombinování může být nebezpečné. Vždyť vy to nějak zvládnete.

4. "Nemám čas, abych dorazila."

Ráno se probudíte a je vám divně, ale na druhou stranu komu by se chtělo táhnout se až do ordinace a vysedět tu nekonečnou frontu?! Mnohem pohodlnější je zvednout telefon, zavolat mu, popsat své příznaky, vyslechnout si diagnózu a je jen velká škoda, že vás neumí vyléčit telepaticky. Asi vás to udiví, ale váš lékař nemá nejspíš na starosti jen vás. V okamžiku, kdy mu voláte, máte poměrně velkou pravděpodobnost, že se trefíte do vyšetřování jiného pacienta, nebo do lékařovy obědové pauzy. Nehledě na to, že většina lékařů chce své pacienty vidět, dřív než stanoví diagnózu a obvykle se nespokojí s pouhým subjektivním popisem symptomů.

5. "No tak úplně to nedodržuju."

Doporučil vám lékař, abyste přestala kouřit, shodila kila navíc, nebo konečně přestala pít šest káv za den? Pak to zřejmě neudělal jen tak, aby řeč nestála. Stejně tak, když vám předepsal nějaké přípravky k dlouhodobému užívání. Proto ho zcela jistě "potěší", když vás přitlačí ke zdi a vy se přiznáte, že si to stejně děláte podle sebe a na jeho doporučení kašlete. Rázem tak stoupne jeho motivace pokračovat ve vaší léčbě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články