Menu
Úvod  › 

5 signálů, že zůstanete svobodná navždy

Snažíte se ulovit vhodného partnerka kde se dá, ale dlouhodobě se vám nedaří? Někteří lidé jsou zkrátka předurčeni k tomu, aby zůstali sami. Nejste to náhodou i vy?

Možná to sama znáte. Jste sama už tak dlouho, že jste si na ten stav už pomalu zvykla a smiřujete se sním. Sice možná hledání partnera stále nevzdáváte, ale v podstatě vám vyhovuje rytmus a styl, kterým žijí nezadaní lidé. Závazky vás možná podvědomě děsí, nebo se bojíte zklamání, případně už se nechcete nikomu přizpůsobovat a vzdávat se své svobody. Čím víc vztahů navazuje a čím víc partnerů jste vyzkoušela, tím víc dospíváte k přesvědčení, že vlastně nikoho nepotřebujete. Jak poznáte, že jste právě vy předurčena k tomu, abyste zůstala sama a navždy svobodná?

1. Nikdo pro vás není dost dobrý.

Je v podstatě jedno, kolik mužů prošlo vaším životem a vaší ložnicí. I kdyby ta řada čítala několik stovek jedinců, stejně vám žádný z nich nebude dost dobrý. Na každém muži, kterého poznáte, vám něco vadí a i detaily a nepodstatné věci pro vás představují důvod k rozchodu. Máte pocit, že nikdo pro vás není dost dobrý a nikdo nesplňuje vaše požadavky na sto procent a vy odmítáte slevit byť jen o kousek.

2. Přitahují vás ti, které nemůžete mít.

Přitahují vás zásadně jen muži, které z nějakého důvodu nemůžete mít? Potom si připočtěte další bod k single skóre. Typická je situace, kdy usilujete o muže, který vás setrvale odmítá, jakmile však projeví zájem, vy ten svůj ztrácíte. Případně se možná soustřeďujete na zadané muži, u kterých je zřejmé, že své partnerky neopustí.

3. Přeskakujete z jednoho na druhé.

Projděte si svůj kalendář měsíc dozadu a zrevidujte akce, které jste absolvovala. Pokud máte diář zaplněný nejrůznějšími akcemi s různými muži a ženami, ale v podstatě jste s nikým nestrávila delší dobu, je zřejmé, že hledání dlouhodobého vztahu spíš předstíráte. Bojíte se sice být sama a toužíte po společnosti, ale ve skutečnosti nedáte nikomu šanci, aby vás déle poznal a dokázal se k vám přiblížit. Sice nejspíš sama tušíte, že party a kluby nejsou pro hledání životního partnera tím nejlepším prostorem, ale v podstatě je vám to jedno.

4. Jste závislá na práci.

V práci trávíte v podstatě všechen volný čas a kdyby vám to povolili, klidně byste v ní i přespávala. Svým workoholismem tak maskujete prázdnotu, kterou máte ve svém osobním životě. Svými kariérovými ambicemi se vyhýbáte zodpovědnosti a v podstatě i intimitě a lásce.

5. Hledání partnera je pro vás moc namáhavé.

Odmítáte se věnovat hledání partnera, protože vám to přijde příliš namáhavé a únavné. Nedokážete si představit, že byste si podala inzerát do internetové seznamky, nebo byste na nějaké měla odpovídat. Ideální by pro vás bylo, kdyby váš vysněný partner projel vaším bytem a zaparkoval vám v obýváku. Jaká je pravděpodobnost, že se tak stane, si můžete spočítat sami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
29 důvodů, proč mají single ženy lepší život
10 důvodů, proč se vám vyplatí zůstat single