Menu
Úvod  › 

5 věcí, bez kterých se na jaře neobejdete

Pastelový šatník, jarní výlety na skútru, či pikniky v trávě. Dobijte si energii u jarních trendů a aktivit, které budete letos milovat.

Venku sice ještě leží sníh, ale už za pár dní se zimní počasí zlomí do jara, vlije vám do žil nový optimismus, energii i chuť vyzkoušet nové věci. Potřebujete zahnat všudypřítomnou zimní depresi a naladit se na jarní vlnu? Podívejte se na pět žhavých trendů, bez kterých se toto jaro rozhodně neobejdete:

1. Pastelový šatník

Je jasné, že příchod jarních dnů si žádá obměnu šatníku a jeho barevnou injekci. Konečně se můžete zbavit neforemných tmavých bund, do kterých jste se halila celou zimu a vydat se na barevně optimističtější nákup. Módní návrháři pro letošní jaro určili trend pastelových a jemných barev, korespondujících s rozkvetlou přírodou a vy jim můžete poděkovat, protože tyto barevné tóny lichotí každé ženě bez ohledu na její barevný typ. Skutečným hitem je světle modrá, zmrzlinově růžová a zelenkavá, které budou udávat tón všech jarních kolekcí. Pokud si v těchto barvách pořídíte například úzké capri kalhoty, nebo lehoučký volný svetřík, stanete se královnou jarních ulic.

2. Cestování na skútru

Toto jaro přináší horkou novinku, kterou byste měli rozhodně využít. Od ledna platí totiž nový zákon, podle kterého už nepotřebujete na skútr do objemu 125 ccm zvláštní řidičák, ale vystačíte si s řidičským průkazem na auto. Konečně tedy můžete zamávat na rozloučenou nekonečnému popojíždění v kolonách a vydat se do zaměstnání i na výlety stylově a hlavně mnohem pohodlněji. Skútry jsou k dostání v nepřeberné škále barev i designů, ze kterých si rozhodně vyberete, ať už jste příznivkyní retro stylu nebo jednoduchých moderních linií. Nemusíte se ani obávat toho, že nákupem nového dopravního prostředku vypleníte své konto, protože v současné době se dají pořídit skútry skutečně levně. Skútry v akci začínají už na patnácti tisících a pokud chcete ještě víc ušetřit, nebo si zatím nejste jista, jak si budete s dopravním prostředkem na dvou kolech rozumět, můžete si koupit skútr v bazaru. Na skútru uspoříte nejen čas, ale i peníze za benzín a předpokládá se, že letošní rok zažije tento sympatický dopravní prostředek skutečný boom. Ostatně vzpomeňte si, jak neodolatelně na něm vypadala Audrey Hepburnová v Prazdninách v Římě.

3. Piknik v trávě

Může vám to připadat jako zoufalý kýč, ale skutečností zůstává, že nic vám nedobije baterky tak rychle jako oběd (či jakékoli jídlo) v trávě. Vědci tvrdí, že je tomu tak kvůli kombinaci hned několika faktorů. Jednak působí blahodárně zelená barva okolní přírody. Právě zelená je totiž podle psychologů i odborníků na feng shui nejvíc uklidňující barvou ze všech a dokáže navodit příjemnou náladu, osvěžit unavené oči i zklidnit mysl. Pak jsou tu sluneční paprsky, jejichž nedostatek je právě jednou z příčin podzimní a zimní deprese. A konečně přidejte výborné jídlo, jehož konzumací se ve vašem těle rapidně zvýší hladina serotoninu - hormonu štěstí. Zkrátka jarních pikniků není nikdy dost.

4. Jarní úklid

Klid. Nikdo po vás nechce, abyste se si vzala tři dny dovolené a strávila je mytím oken, vytíráním podlahy a dalšími podobnými činnostmi. Nicméně jaro je klasickým symbolem nového začátku, zvolte si proto jednu oblast svého každodenního života, ve které si uděláte pořádek. Může to být reorganizace šatníku, kterou už odkládáte několik let, přestože víte, že byste svému přecpanému šatníku skutečně měla odlehčit minimálně o ty příšerné růžové koktejlky, které jste si před lety koupila v zatmění mysli, a od té doby nikdy neměla na sobě. Stejně tak můžete konečně vyházet vyschlé řasenky ze své kosmetické taštičky, nebo udělat pořádek ve fotkách z dovolené. Ve finále tak strávíte nejen příjemné, lehce sentimentální, dopoledne, ale kdykoli otevřete skříň/kabelku/počítač, budete mít radost ze splnění dlouho odkládaného úkolu.

5. Něco nového do bytu

Kdy jindy než na jaře je čas konečně odeslat rozvrzané křeslo (které vás rozčiluje už několik let) do věčných lovišť a nahradit ho důstojným nástupcem, ze kterého budete mít radost? Kdy se vám naskytne lepší příležitost pořídit si saténové ložní prádlo, které už dlouho závidíte kamarádce? Kupte si do bytu novou věc, která vám bude dělat radost a připomínat vám optimistické roční období. A pokud skutečně nemůžete přijít na to, co nového byste si do svého obydlí pořídila, vyberte si alespoň v květinářství jarní rozkvetlý exemplář v hezkém květináči. Bude vás spolehlivě zásobovat dobrou náladou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 módních trendů, které musíte mít
Nejlepší nápady na jarní svatbu
Hry s dětmi pro jarní odpoledne
5 kousků, které musí váš jarní šatník obsahovat