Menu
Úvod  › 

Jak poznáte, že už jste spolu moc dlouho

Dřív, než začnete s parádou slavit výročí svatby, zjistěte, jestli byste se raději neměli rozvést. Podle následujících signálů poznáte, že jste spolu už příliš dlouho.

Je úplně jedno, jestli jste se brali před rokem, před deseti lety, nebo před třiceti. Jakmile se ve vašem manželství objeví některá z následujících věcí, znamená to, že už jste spolu příliš dlouho a chováte se jako důchodcovský manželský pár:

1. Spánek vám připadá víc vzrušující než sex.

Pryč jsou doby, kdy jste si užívali sexu i několikrát za noc a byli jste schopni rozložit postel na prvočinitele. Teď když si máte vybrat, jestli se budete milovat, nebo půjdete spát, zvolíte téměř vždy druhou variantu. Ostatně máte toho za celý den v práci dost, tak chcete mít alespoň večer klid.

2. Rande si dáváte v supermarketu.

Když už si rozhodnete vyjít si večer společně ven, jde prakticky pokaždé o dobrodružnou a vysoce romantickou výpravu za zlevněným XXL balením toaletního papíru, nebo výhodným rodinným balením ovocných jogurtů. Do kina nechodíte, protože stejně ty filmy budou dávat za pár měsíců v televizi. Večeře je zbytečné rozhazování peněz, když si můžete uvařit doma a ještě si udělat u stolu pohodlíčko v teplákách, nebo ještě lépe trenkách.

3. Píšete SMS - uprostřed konverzace s partnerkou.

Vaše drahá polovička vám vypráví nějakou, dle jejího názoru, zajímavou nebo veselou historku. Uprostřed vyprávění vytáhnete mobil a začnete psát zprávu, nebo (když máte hodně pevné nervy) se seberete a odejdete. Ostatně vždy přece můžete říct, že jste si mysleli, že už domluvila.

4. Berete ji jako svou osobní baristku.

Kdyby najednou zmizela, pocítili byste to především jako absenci svého ranního šálku kávy. Vaření dobré kávy totiž patří k jejím nejpozoruhodnějším charakteristikám.

5. Každý pátek si dáváte pizzu.

Nic proti pizze, ale jestli si každý pátek večer objednáte šunkovou z místní pizzerie, abyste nemuseli zvednout zadek ze své prostorné sedačky, už povážlivě důchodcovatíte. A je jedno, jestli si místo objednání pizzy dosadíte sledování televize u sousedů, nebo jakoukoli jinou neměnnou a zajetou aktivitu.

6. Na záchodě necháváte otevřené dveře.

Je fajn, že spolu máte intimní vztah, ale jste si jistí, že chcete mít navzájem přehled o všech svých tělesných pochodech? Jestli už nepovažujete za nutné ani zavřít dveře, když jdete na záchod, možná by se vám hodila nová partnerka.

7. Když jste s ní, přemýšlíte o jiných věcech.

Pokud už jste donuceni strávit nějaký čas jen spolu, vlastně ani nevíte, co byste si měli říkat, takže je nejjednodušší mlčet a přemýšlet si o svých vlastních věcech - které mimochodem nemají nic společného s ní.

8. Nosíte důchodcovské spodní prádlo.

Je vám úplně jedno, co máte navlečené pod džínami, protože stejně víte, že je nebudete sundavat před nikým, na koho byste chtěli zapůsobit. A to, jestli vás manželka uvidí ve vytahaných a sepraných slipech, je vám v podstatě úplně jedno.

9. Nudíte se.

Je jasné, že po několika letech nemůže být váš vztah každý den vodopádem podnětů a uragánem vášní, jenže vy se nudíte tak nějak permanentně. Cítíte se neslaně nemastně, nevíte, co byste vlastně chtěli, ale ani byste se neoznačili za spokojené. Zkrátka se tak protloukáte, přežíváte jeden vedle druhého a všechny dny jsou úplně stejné.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články