Menu
Úvod  › 

5 signálů, že jste asociální

Nedá se říct, že byste patřili mezi nejoblíbenější jedince v okolí a kdykoli se někde objevíte, lidi se tváří a chovají trochu divně. Podle následujících pěti signálů poznáte, jestli jste skutečně asociální, nebo si to jen namlouváte.

Už dávno jste si zvykli, že ve společnosti platíte tak trochu za exota, ale možná se utěšujete tím, že divní jsou všichni ostatní a jen nepochopili hloubku vašeho ducha. Následující signály jsou ale celkem spolehlivým důkazem, že asociální jste tu vy:

1. Ve společnost jste nervózní.

Pokud jste se dožili dospělého věku, měli jste k dispozici už celkem dost času na to, abyste si zvykli, že lidé spolu konverzují, participují a společensky se stýkají. Asociální jedinci se však nebudou ve společenském kontaktu nikdy cítit pohodlně. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jaké pocity ve vás probouzí situaci, kdy máte s někým mluvit. Jste nervózní, nesví a nikdy si nejste jistí, co byste vlastně měli povídat a co se od vás očekává? Je nám líto, ale vaše asocialita má bod.

2. Nerozumíte sociálním normám.

Jakmile se zapojíte do společenské konverzace, je téměř jisté, že způsobíte trapas nebo společenské faux pas. Vaše konverzační příspěvky jsou žalostné a následuje po nich obvykle rozpačité ticho, nebo soucitné, či lehce pobavené pohledy. Zkrátka nedokážete odhadnout, co se v jaké situaci hodí a co nikoli.

3. Nemáte smysl pro humor.

Pravděpodobnost, že vy pochopíte vtip je zhruba stejná, jakože prasata začnou létat. Zatímco ostatní se válejí smíchy, vy marně přemýšlíte, co by na tom mělo být tak vtipné. Ještě větší tragédie nastane v situaci, kdy se pokusíte nějaký vtip udělat vy. Obvykle se na vás začnou lidé dívat, jako kdybyste byli nepříčetní.

4. Jste překvapeni nezamýšlenými následky.

Váš život se v podstatě skládá ze série nezamýšlených důsledků. Vždycky zamýšlíte to, co uděláte nebo řeknete, dobře, jenže to zdaleka ne vždy tak dopadne. Nejvíc překvapení jste z toho vy sami, protože váš úmysl byl dobrý.

5. Nejste schopni udržet konverzaci.

Nejhorší situace, do které se můžete dostat, je nutnost společenské konverzace. Nejste totiž schopni udržet tok konverzace s cizím člověkem. Nevíte, co byste měli říkat, jaká témata zvolit, jak zareagovat na narážky vašeho konverzačního protějšku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
S tchyní v jednom domě: Pravidla přežití
Věty, za které vás bude chtít zabít
Jak přežít společné bydlení
Společná dovolená často zlikviduje vztah
10 stupidních zvyků, které vám zničí každý vztah