Menu
Úvod  › 

5 míst, na kterých musíte hledat, než vyberete chůvu

Najít dobrou chůvu je těžší než objevit kámen mudrců. Předražené agentury si nechte až jako poslední možnost a nejdřív zapátrejte na následujících místech.

Potřebujete skloubit zaměstnání a rodičovství? Nebo se jednoduše nehodláte smířit s představou, že byste si následujících několik let neměli vyrazit nikam bez dětského doprovodu a měli byste zcela rezignovat na jakýkoli partnerský život? Najmutí chůvy je čím dál tím běžnější praxí a zdaleka už služby profesionální hlídačky děti nevyužívají jen movití příslušníci vyšších ekonomických tříd. Na druhou stranu samozřejmě chcete pro své miláčky to nejlepší a chcete, aby jim společnost dělal někdo, koho budou mít rády a kdo budete mít rád je. Předtím, než si definitivně vyberete chůvu, byste se proto zeptat na následujících místech:

Reference

Neexistuje lepší způsob, jak si opatřit spolehlivou a skvělou chůvu, než se zeptat v okolí, zda někdo nemá vyzkoušenou slečnu, či paní na hlídání. Pravděpodobnost, že vám bude vyhovovat chůva, se kterou má už dobré zkušenosti někdo z vašich kamarádů, sousedů, či kolegů, je skutečně vysoká.

Zeptejte se v rodině

Téměř stoprocentní jistotu spolehlivosti a hlavně citlivého přístupu k vašim potomkům najdete uvnitř své rodiny. Rozhodně se proto zeptejte uvnitř své rodiny, synovců, neteří, tetiček v důchodu..., jestli by neměli zájem o přivýdělek. Možná budete překvapeni, že ta nejlepší chůva se skrývá uvnitř vaší vlastní rodiny.

Starší může být lepší

Pokud si najdete na hlídání studentku, musíte počítat s tím, že se budete muset přizpůsobovat jejímu školnímu rozvrhu i večerním mejdanům. Pro řadu rodičů je proto schůdnější variantou starší paní na hlídání. Většinou mají ženy ve starším věku zkušenosti s vlastními dětmi i vnoučaty, jsou časově flexibilnější a dokáží lépe řešit případné krizové situace. Zkuste proto svůj okruh hledání rozšířit i o starší sousedky, známé a tak dále. Poptejte se mezi svými známými, jestli nemají v příbuzenstvu babičku, tetičku, nebo jinou starší ženu, která se v důchodu nudí, má ráda děti a chtěla by si přivydělat.

Mateřské školky

Je to místo, kde byste možná svou budoucí chůvu nehledali, ale zkuste se poptat mezi učitelkami mateřské školky, jestli neznají nějakou svou bývalou kolegyni v důchodu, nebo jestli by si ony samy nechtěly přivydělat hlídáním dětí po pracovní době (například když si chcete večer někam vyrazit). Mají kvalifikaci, zkušenosti i praxi.

Profesionální agentury

Samozřejmě, že agentury jsou nejvyužívanější možností, jak najít chůvu. Na trhu jich je ale obrovské množství, přirozeně s proměnlivou kvalitou. Předtím, než se rozhodnete jejich služby využít, pátrejte po referencích na jejich služby, spolehlivost, vstřícnost a komunikativnost. Ideální je samozřejmě situace, kdy má s danou agenturou osobní zkušenost někdo z vašich blízkých. Pokud nikoho takového nemáte, alespoň si projděte obsah internetových diskusí. Snížíte tak pravděpodobnost, že budete vaše dítě vystavovat zbytečnému stresu z několikanásobné změny chůvy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 důvodů, proč jsou rodiče vzteklí
8 věcí, ve kterých jsou děti lepší než dospělí
Chlapci versus děvčata: Co od nich máte čekat?
6 každodenních záhad ze života rodičů
7 tipů od učitelek z mateřské školy
7 věcí, které vám vaše chůva neřekne