Menu
Úvod  › 

5 překvapivých příčin erektilní dysfunkce

Váš intimní život je v troskách, protože váš penis odmítá poslušnost. Erektilní dysfunkce může mít však řadu příčin, které by vás nejspíš ani nenapadly.

Jen v Evropě trpí erektilní dysfunkcí víc než třicet milionů mužů. Jde o stav, kdy není možný pohlavní styk v důsledku neschopnosti udržení dostatečné erekce. Nejčastějším viníkem těchto komplikací je postupující věk; erektilní dysfunkcí trpí například polovina pětasedmdesátiletých mužů. Váš penis však mohou vyřadit z provozu i méně nápadní viníci, z nichž většinu by vás vůbec nenapadlo podezírat:

1. Léky proti vypadávání vlasů, nebo na prostatu

Léky užívané proti vypadávání vlasů, nebo na zvětšenou prostatu mohou mít celou řadu vedlejších účinků. Jedním z nich je právě erektilní dysfunkce, nebo ztráta libida u mužů. Uvedl to výzkum, jehož výsledky byly zveřejněny v magazínu Journal of Secual Medicine. Jejich užívání totiž vede k hormonálním změnám, které se negativně odrazí na vaší ložnicové výdrži.

2. Onemocnění dásní

Pravděpodobně vás to překvapí, protože spojovat dásně a funkčnost vašeho penisu by vás nejspíš vůbec nenapadlo. Nicméně skutečnost je taková, že zánět dásní se skutečně může negativně odrazit na vaší erekci. Tvrdí to alespoň studie publikovaná v magazínu Journal of Sexual Medicine. Zánět dásní je obecně indikátorem zdravotních problémů a podlomeného zdraví a bývá spojován se zvýšeným rizikem srdečního onemocnění. Zároveň představuje velmi rizikový faktor ve výskytu erektilní dysfunkce.

3. Vaše přítelkyně flirtuje s jinými

Už dlouho je známé, že podstatnou součástí sexuálního výkonu jsou psychologické faktory: Pokud nejste psychicky v pohodě, těžko můžete očekávat, že podáte nějaký fascinující postelový výkon. Možná jste ale nevěděli, že pokud vaše partnerka tráví hodně času s vašimi kamarády, máte větší pravděpodobnost, že se u vás objeví erektilní dysfunkce. Dospěl k tomu výzkum, jehož výsledky byly zveřejněny v Americal Journal of Sociology. Vědci si nejsou jisti, proč tomu tak je, ale skutečností zůstává, že dvaadevadesát procent mužů s přátelskými partnerkami má problémy s erekcí.

4. Jízda na kole

I když je jízda na kole bezesporu zdravá a moderní, vaší erekci příliš neprospívá. Čím víc času strávíte na cyklistické sedačce, tím hůř na tom bude vaše erekce. Podle výzkumu z roku 2005, publikovaného v Journal of Sexual Medicine, trpí čtyři procenta cyklistů, kteří tráví na kole minimálně tři hodiny týdně, erektilní dysfunkcí. Oproti tomu takovými problémy trpí jen minimum běžců.

5. Cukrovka

Muži, kteří trpí cukrovkou, mají dvakrát až třikrát větší pravděpodobnost, že se u nich objeví erektilní dysfunkce oproti zdravým mužům. Uvádí to údaje National Institutes of Health. Nedostatečně regulovaná hladina krevního cukru může poškodit nervy a zúžit krevní cévy, což se negativně odrazí na vaší erekci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Velikost penisu: Co je normální?
Muži nedokáží kontrolovat své vzrušení
Největší mýty o mužské impotenci
5 tipů pro silnější erekci