Menu
Úvod  › 

Seznam věcí, které byste měli vyřadit ze svého šatníku

Je tady podzim v celé své kráse a s ním přichází na řadu čím dál teplejší oblečení. Pokud jste ještě nedělali inventuru svého šatníku, pak je patrně nejvyšší čas. Letní věci vyprat, vyžehlit a uložit. Naopak vytáhnout svetry, mikiny, pomalu již i čepice, rukavice a šály. Co vše z šatníku při takovém úklidu zcela vyřadit? To vám prozradíme už za okamžik.

Občas se to dělá s těžkým srdcem, ale mnohdy to prostě jinak nejde. Existují věci, které je zbytečné nadále skladovat. Jen zabírají místo, kde by mohly krásně vejít nové kousky. To, čeho se určitě zbavit jsou věci poškozené, letní, nemoderní, zaprané a se skvrnami, oblečení do kterého již nevejdeme. Ale víte co, podíváme se na to více zblízka.

Šatník

Zničené oblečení

Možná si už půl roku i déle říkáte, že je škoda vyhodit tu blůzku, přestože má díru. Však se dá zašít. Položte si ruku na srdce, zda se opravdu pustíte do opravy poškozeného oblečení. Nebo vám bude ležet ve skříni dalšího půl roku? Pokud nejste schopni zničené oblečení opravit či přešít na jiný módní kousek, pak ho zbytečně neskladujte.

Krátké bundy

Věci sahající nad pas se sice vrací do módy. Ať už jde o ustřižené mikiny či svetry, ale opravdu je během podzimu využijete? Nebo dáte přednost teplému a dlouhému svetru sahajícímu k bokům? Zdraví by mělo mít přednost před trendem, tudíž čouhají-li vám ledviny, nahraďte tento kousek něčím vhodnějším pro danou sezónu.

Nemoderní věci

Někde na dně skříně máte pár kousků, které pamatují ještě krále Klacka prvního? Pak pryč s tímto oblečením, pokud nepatříte ke kreativním švadlenkám, které dokáží přešít nemoderní staré věci na trendovky.

Malé oblečení

Už rok se snažíte nacpat do riflí o dvě čísla menších? Mnohem lépe uděláte, když je buď vyhodíte, nebo dáte do krabice společně s dalším malým oblečením a uložíte na půdě pro případ, že se vám opravdu podaří zhubnout. Naposledy se s nimi pomazlete a udělejte jim papa.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články