Menu
Úvod  ›   › 

Poskládejte si dokonalý šatník: Víme, co koupit

Máte plnou skříň věcí a přesto nic na sebe? Nakupte basic kousky, které nabízí nekonečné množství kombinací. Víme, do čeho se vyplatí investovat.

Situace, kterou zná každá žena: Otevřete šatník, který je až po strop nacpaný nejrůznějšími módními výstřelky, ale po několika desítkách minut zoufalého hledání s hrůzou zjistíte, že nemáte absolutně nic na sebe. Něco už beznadějně vyšlo z módy, něco by se hodilo spíš pro vaši mladší sestru a ten zbytek je totálně nekombinovatelný. Oslovili jsme módní stylisty a zeptali se, jaké kousky by měl obsahovat váš šatník, abyste byla dokonale oblečená pro jakoukoli příležitost.

Dokonale padnoucí džíny

Zdá se to jako samozřejmost, protože džíny má přece v šatníku úplně každý. Teď si ale vyndejte všechny džíny, které vlastníte, a dejte stranou ty, které vám táhnou na stehnech, přetéká vám z nich břicho, nebo vám naopak na zadku plandají (v případě, že se nejedná o boyfriend styl, u kterého se plandání očekává). A teď dejte stranou ty, které mají na koncích roztřepené nohavice, nebo se začínají trhat kolem poutek. Kolik kousků vám zbylo na původní hromádce? Pokud se můžete pochlubit alespoň jedním, považujte se za šťastnou ženu. Pokud ne, vyrazte okamžitě na lov džínů, které vám skutečně dokonale padnou. Ty jsou totiž hlavním pilířem vašeho šatníku.

Zajímavě střižený top

Nepochybně máte doma plnou skříň bavlněných triček nejrůznějších barev, potisků a vzorů. Nedílnou součástí basic šatníku by však rozhodně měl být i výrazně střižený top. Vybírejte takový střih a styl, který se vám bude hodit pro společenské i neformálnější příležitosti. Ideální jsou takové kousky, které si při koupi dokážete představit v kombinaci se džínami i sukní kancelářského střihu. Dbejte také na to, aby nebyl příliš přezdobený a mohla jste ho tak, podle libosti, kombinovat si různými doplňky, které mu dodají vždy nový vzhled.

Malé černé

Už od dob Coco Chanel jsou považovány malé černé za nepostradatelnou součást šatníku moderní ženy. Klidně se můžete vymlouvat, že stejně nikam nechodíte a cítíte se nejlépe v pohorkách a sportovních kalhotách. Koktejlky zkrátka užije každá ženy a zachrání vás v okamžicích, kdy vám na stole přistane pozvání do divadla, na svatbu, na rande, nebo pracovní schůzku. Už dávno se při jejich výběru nemusíte omezovat jen černou barvou; koktejlky mohou být i velmi originální šaty výrazných barev i zdobení.

Černý propínací svetr

Klasický černý propínací svetr do pasu je absolutní nutností a investicí, která se vám mnohonásobně vrátí. Je jedno, zda vyznáváte spíše sportovní, nebo elegantní styl. Tento kousek můžete nosit k džínům, stejně jako k sukni, či přes šaty. Zachrání vás před nočním chladem, stejně jako dokáže ztlumit příliš vyzývavý model, či schovat nedokonalosti postavy. Určitě se vám proto vyplatí pořídit si propínací svetřík i v jiných, výraznějších barvách.

Bílé tílko

Pokud si netroufáte přímo na tílko, sáhněte po bílém tričku. Podmínkou však je, aby zbytečně neplandalo a jemně zdůraznilo vaši postavu. Vyhněte se proto tržnicím s modely, které po jednom vyprání ztratí jakýkoli tvar, a raději zainvestujte do kvalitního kousku. Tento klasický kus pánského šatníku podtrhne vaši ženskost a jeho obrovskou výhodou je prakticky nekonečná variabilita, s níž ho můžete kombinovat s džínami, ale i se strohou sukní po kolena, či rozevlátou, bohémskou maxisukní.

Tip redakce: Široký sortiment stylového a atraktivního oblečení najdete v eshopu GetFashion.cz.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Vybudujte si pracovní šatník
8 způsobů, jak obnovit pracovní šatník
Test: Co o vás vypovídá vaše oblečení?
Trendy, bez kterých se na podzim neobejdete
Podzimní boty: Trendy, které musíte mít