Menu
Úvod  › 

10 trendů, které musíte mít v letním šatníku

Léto je ve znamení odvážných kombinací, mixuje se nedbalý styl s elegantním a nutností je sofistikovaný a sexy vzhled. Než vyrazíte obnovit svůj letní šatník, inspirujte se a poznejte trendy, které vám letošní léto nesmí uniknout.

Nahý vzhled

Neutrální tóny šatů, které vám dodají elegantní nahý vzhled slaví letos velký návrat. Objevovaly se už v jarní módě a v létě se bez nich rozhodně neobejdete též. Šampaňské, béžová, všechny odstíny světle šedé a světle hnědé, barva bílé kávy a slonové kosti; to jsou odstíny, které vám v letním šatníku nesmí chybět. Nosí se vzdušné střihy s rafinovanými průstřihy a rozparky, které velmi oceníte v horkém letním počasí (i když si to teď možná nedokážete představit). Jejich výhodou je navíc snadné kombinování s ostatními trendy.

Výrazné vzory

Všechno, od svetrů pánského střihu po boty a spodní prádlo, je tuto sezónu potištěné výraznými geometrickými, případně zvířecími, vzory. Letí pruhy zformované tak, aby vytvářely optické klamy, horkým hitem jsou legíny s šelmím potiskem. Oblečení s výraznými potisky noste v kombinaci s neutrálními tóny, dosáhnete tak zajímavého kontrastu.

Krátké šortky

Nosily se už vloni a letos zaútočily na přehlídková mola s ještě větší silou. Letošní léto velí, že je potřeba vystavit nohy a letí všechno od superkrátkých a sexy šortek až po šortky pánského střihu. Trendem číslo jedna je kombinace krátkých šortek a podkolenek nebo nadkolenek. Jde o kombinaci svůdnosti a stylu školaček, která je prudce sexy.

Pánský styl

Blazery a vesty se vrací v plné parádě na scénu a letošní léto se nosí v kombinaci se šortkami a legínami. K hrůze odpůrců módy osmdesátých let jsou zpátky vycpávky ramen a pokud sako s obrovskými rameny doplníte o šortky nebo kalhoty s kšandami, budete zaručeně in.

Vpředu krátké, vzadu dlouhé

Trička, blůzy a tuniky prochází velkou proměnou. Nyní se nosí vpředu krátké a vzadu dlouhé. Rozdíl mezi délkami může být několik centimetrů, ale také i několik desítek centimetrů. Tento trend noste jen s jednoduchými kalhotami či sukní tak, aby mohl vyniknout.

Peří

Letní móda vypadá, jako kdyby se návrháři rozhodli ukrást všem opeřencům jejich pokrývku těla. Péra i peříčka najdete letos úplně všude, na blůzách, sukních i šatech. Ať už jde o ozdoby z peří, nebo potisky s jejich tématem, jedná se o horký trend. Pokud chcete platit za skutečnou módní odbornici, pořiďte si šaty s péřovými doplňky v neutrálních tónech.

Riflová bunda

Máte riflovou bundu v nadměrné velikosti spojenou s veksláky? Potom je načase změnit názor, protože právě riflová bunda ošoupaného vzhledu, která vám dodá vizáž rockové hvězdy osmdesátých let, je toto léto velmi v kurzu.

Roztrhané džíny

I když se zdálo, že dny rozedraných džín už jsou dávno sečtené, v těchto dnech se tento trend vrací v plné síle zpátky. Rozpárané, ošoupané, seprané, roztrhané a vůbec všelijak znehodnocené džíny jsou letním hitem číslo jedna. Nosí se v kombinaci s bundami a saky v armádním stylu a plátěnými teniskami.

Široké kalhoty

Nejprve letěly kalhoty těsně na tělo, pak je vystřídaly legíny a teď se vrací zpátky velkoryse střižené kalhoty. Ohled se bere především na pohodlí a vzdušnost. Jedinou nevýhodou volného střihu je optické zkrácení nohou, takže ženy menšího vzrůstu musí tento typ kalhot doplnit vysokými podpatky.

Ponožky do lodiček

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Největší módní prohřešek se dostává na výsluní a stává se z něj nejžhavější módní výstřelek. Přehlídková mola zaplavily modelky s ponožkami nacpanými v lodičkách, nebo dokonce sandálech. Nosí se pestrobarevné modely, které nikdo nepřehlédne ani z kilometrové vzdálenosti.

Přečtěte si také:
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
10 módních trendů, které musíte mít
Módní pravidla: Jak nosit šortky
7 filmů, které změnily módu