Menu
Úvod  › 

Vybudujte si pracovní šatník

Nemusíte vlastnit desítky značkových modelů, aby vaše kolegyně získaly dojem, že máte přeplněnou skříň. Stačí nakupovat chytře a pak správně kombinovat. Ukážeme vám, jak na to.

1. Nakupujte klasické kousky

Zapomeňte na módní trendy a výstřelky, které přežijí maximálně jednu sezónu a pak vám budou zabírat místo ve skříni. Nakupujte klasické kousky dobré kvality, které budete moci kombinovat s ostatními. Pokud budete mít například jeden klasický kalhotový kostým, několika módními topy dosáhnete pokaždé jiného efektu a bude vám dobře sloužit několik let.

2. Pouzdrové šaty

Kdybyste si tuto sezónu měla koupit jen jednu jedinou věc, měly by to určitě být pouzdrové šaty. Jde totiž o zcela univerzální kousek vašeho šatníku. Můžete je nosit samotné na holé tělo, s košilí přes, nebo rolákem pod. Z jednoho kousku oblečení tak získáte hned několik modelů pro nejrůznější příležitosti.

3. Doplňky

Pokud budete mít dobrý klasický základ šatníku, můžete svou fantazii popustit v oblasti doplňků. Například černé kalhoty s bílou blůzou, nebo již zmíněné pouzdrové šaty představují natolik neutrální a mnohostranný základ, že je můžete doplnit celou škálou doplňků a získat tak nekonečně mnoho variant modelu. Nebojte se šátků, kabelek, pásků, ale ani barevné bižuterie, která už dávno povýšila na úroveň šperků.

4. Barevná strategie

Zamyslete se nad tím, které barvy vám sluší a v těch si pořiďte základ šatníku. Měly by to být maximálně dvě až tři neutrální barvy, jako je například černá, tmavě modrá, šedá, bílá a podobně, které lze kombinovat s dalšími specifičtějšími odstíny. V této základní barvě si pořiďte velké kusy šatníku, jako jsou kostýmy, kalhoty, šaty a ty potom doplňte o menší kousky jiných barev.

5. Investujte do bot

Kvalitní boty představují investici, která se vám bohatě vrátí. Pokud si každou sezónu koupíte jeden kvalitní pár bot, získáte bezpočet nových modelů, protože s dobře ušitými botami bude vypadat každé oblečení o třídu lépe. Jestliže sáhnete po klasických barvách, jako je například černá, nebo šedá, můžete si dovolit nosit k nim barevnou či výstřednější kabelku. Výrazné barvy bot si ovšem žádají kabelku ve stejném odstínu, a pokud seženete i stejný pásek, bude efekt dokonalý.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Prohřešky v oblékání, které vám šéf neodpustí
Jak se obléknout na přijímací pohovor
10 kousků, které musí váš šatník obsahovat