Menu
Úvod  › 

Trendy, bez kterých se váš jarní šatník neobejde

Letos se budou nosit pestré a výrazné barvy, oblečení inspirované východem i kontrastní vzory. Nechte se inspirovat horkými jarními trendy tipy.

S nástupem každé sezóny se módní návrháři předhánějí, kdo přijde s větší bombou, a vymyslí něco nového. Největší úspěch ale mají každoročně trendy, které se periodicky vrací a jsou nositelné i mimo přehlídková mola. Víte, jaké módní nápady v dámském oblečení budou v kurzu toto jaro? Inspirujte se:

Výrazné barvy

Stejně jako je jaro plné nových, ani v dámském oblečení nebude o nové prvky a originalitu nouze. Pudrové a nenápadné pastelové odstíny schovejte na dno skříně a nechte je odpočívat. Čekají nás barvy - dokonce pestré barvy, které módní tvůrci označují jako POPs. Tyrkysová, sytě růžová, fosforově zelená, citronová a zářivá žlutá se letos těší mimořádné přízni. K jejich nošení je sice zapotřebí určité odvahy, protože s nimi v davu nesplynete, ale odměnou vám bude trendy a sexy vzhled. Výrazné barvy sluší každému typu, nicméně opatrní buďte při jejich kombinování. Pokud nepatříte mezi skutečné módní guru, raději se řiďte pravidlem, že v outfitu by měl být zastoupen pouze jeden výrazně barevný kousek a zbytek by měl být laděn do tlumenějších barev.

Průstřihy

Skutečným hitem letošní sezóny jsou nejrůznější rafinované průstřihy a výstřihy netradičních a asymetrických tvarů. Takový detail dokáže ozvláštnit i ten nejobyčejnější a nejjednodušší model. Zvažte však dobře, jaký typ a kolik odhalené kůže si můžete dovolit. Nikde by vám nemělo nic přetékat, ani se zařezávat. Pokud jste majitelkou kypřejších tvarů, raději volte průstřihy na zádech, které budou působit jistě svůdněji než "přetékající" dekolt. Vhodně zvolené průstřihy na rukávech zase dokáží působivě zeštíhlit silnější paže.

Kontrastní vzory

Opět jde o trend, na který zřejmě nenajde odvahu každá žena, nicméně kontrastní a geometrické vzory patří k žhavým trendům letošní sezóny. Návrháři se očividně letos rozhodli, že kdo splývá s davem, je zcela out, a podle toho také modely vypadají: nápadné vzory vyvedené v kontrastních barvách, velké geometrické tvary i výrazné linie jsou skutečným hitem a uvidíte je všude. Nebojte se však; pokud zvolíte vhodný design, může vám tento trend působivě vytvarovat postavu i ubrat několik kilogramů. Jestliže například dieta patří zatím pouze do sféry vašich předsevzetí, vyvarujte se příliš členitých ornamentů a raději sáhněte po jednoduchých geometrických vzorech, které opticky zeštíhlují.

Východní inspirace

Volné střihy, vrstvení, etno vzory... to všechno jsou ingredience, které vám pomohou vykouzlit mystický a tajemný vzhled. Do východního etna se letos návrháři skutečně zamilovali a vy se můžete radovat, protože tento styl nabízí množství variant, ve kterých se určitě najdete. Pokud si netroufáte na dlouhé volné etno šaty, klidně můžete sáhnout jen po ornamentálním šátku, který si uvážete přes džíny místo pásku.

Fmoda.cz - inspirace pro vaše nákupy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 módních trendů, které musíte mít
8 módních trendů, které vám zničí zdraví
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
5 věcí, bez kterých se na jaře neobejdete
Chcete být in? Nezapomeňte na stylové tašky!