Menu
Úvod  › 

Korzety: Nedoceněný klenot šatníku

Korzety upadly na chvíli v zapomnění, ale o to senzačnější návrat slaví v současné době. Korzet vám dokáže vytvarovat postavu i doplnit váš šatník.

Korzety provázejí ženskou módu již od pradávna. Stahovací korzety byly oblíbené po celý středověk a především v 19. století byly nepostradatelnou pomůckou pro tzv. vosí pas. Ten byl tehdy v módě a trendy je i v současnosti.

Zatímco dříve stahovací korzety pro ženy znamenaly takřka muka s nepříznivými zdravotními dopady (je obecně známo, že móda korzetů s sebou nesla i deformaci hrudního koše), dnes představují nejenom módní, ale také praktický a pohodlný módní doplněk. Stahovací korzety jsou tvarovány tak, aby dokonale vyrýsovaly jakoukoli ženskou postavu, současně napomáhají vzpřímenému postoji a udržují tak správnou funkci páteře. I dnes však z hlediska korzetů stojí v popředí především estetická stránka, tedy to, že díky korzetu může být každá žena přitažlivá.

Dle toho, zda je korzet určený pouze k tomu, aby tvaroval postavu pod oblečením, nebo byl přímo součástí oblečení, rozlišujeme dva až tři základní typy. Hovoříme o funkčních korzetech nebo sexy korzetech, které představují erotické spodní prádlo. Specifickým typem je pak také společenský korzet.

Funkční korzety

Funkční korzety nabývají mnoha podob, jejich společným rysem je, že suplují nebo doplňují spodní prádlo. S tímto korzetem se každá žena cítí i vypadá o několik kilogramů hubenější. Důmyslně šité korzety díky střihu, kosticím a nejrůznějším vycpávkám a vyztužení zpevňují boky, zvedají zadeček, ubírají v pase a tvarují poprsí. K tvarování postavy se stahovací korzety hodí dokonce i hubeným ženám. Zkrátka s korzetem je každá žena atraktivnější a přitažlivější.

Sexy korzety

Specifickým typem korzetů, které představují originální spodní prádlo, jsou sexy nebo erotické korzety. Tyto korzety nejenom rýsují ženské křivky, ale svým zpracováním, barvami, materiály a ozdobnými prvky působí jako žhavé spodní prádlo.

Sexy korzety nabízejí vyzývavé barvy a atraktivní provedení. Šněrování korzetu může být vpředu nebo vzadu. Platí však, že stužky jsou často výrazné a tvoří nejenom funkční, ale také estetický prvek korzetu.

Společenské korzety

Tak jako existují stahovací korzety určené pod oblečení, existují i společenské korzety, které jsou přímo oblečením. Takové korzety mohou tvořit horní díl společenských šatů. Ve sněhobílé barvě je často společenský korzet jedním z výbavy nevěsty a součástí jejich svatebních šatů.

Také na ples či jiné významné události lze společenský korzet využít. Stejně jako funkční korzet krásně rýsuje postavu, zároveň tvoří netradiční prvek oblečení, dodává ženě styl a krásu. Společenský korzet v sobě nese nádech romantiky minulých staletí, současně je módním a stylovým prvkem, zvyšuje atraktivitu a sex-appeal každé ženy.

TIP pro vás - Krasnepradlo.cz - stahovací a společenské korzety

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 módních trendů, které vám zničí zdraví
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Jak si vybrat ty pravé kalhotky
Oblečení, které ženy nesmí nosit na první rande
Buďte krásná i v noci, aneb jak si vybrat pyžamo