Menu
Úvod  › 

8 způsobů, jak obnovit pracovní šatník

Každé ráno přemýšlíte, co si vzít na sebe a jak nafouknout stávající šatník? Osvojte si jednoduché tipy, jak obnovit svou pracovní garderobu.

1. Využijte květin

Květinové vzory a doplňky slaví svůj bouřlivý comeback. Dopřejte druhý dech svým kostýmkům a pracovním modelům. Pokud je ozvláštníte květinovým topem nebo například broží ve tvaru květiny, odlehčíte svůj styl a budete vypadat svěže a mladě.

2. Vsaďte na krajku

Krajka už dávno není vyhrazena jen pro spodní prádlo. Tuto sezónu je v kurzu krajka, krajkové vsadky a detaily i na vnějším oblečení. Vůbec nepochybujte o tom, že krajkou oslníte i v kanceláři. Pavučinkový detail na límci nebo rukávech z vás udělá módní znalkyni.

3. Přidejte fialovou

Fialová je sebevědomá barva, kterou nikdo nepřehlédne, a navíc rozsvítí váš šatník. Pokud si netroufáte přímo na fialový outfit, sáhněte alespoň po fialkových očních stínech.

4. Sláva volánkům

Volány a volánky rozhodně nejsou vyhrazeny pouze pro šatičky panenek, ale najdou široké uplatnění i ve vašem šatníku. Při jejich včlenění do šatníku si pamatujte, že volány by měly být pouze na místech vašeho těla, kde potřebujete přidat křivky. Jestliže máte například rozměrnější pozadí, volány jej opticky ještě zvětší.

5. Investujte do úzké sukně

Úzká (neboli tužková) sukně ve vašem šatníku tuto sezónu rozhodně nesmí chybět. Vyhněte se však jejímu kombinování s topem s výstřihem do véčka, budete vypadat jako zkumavka.

6. Kovové doplňky

Kovovými doplňky oslníte i přes den. Nicméně pokud je chcete nosit do kanceláře, buďte střídmá, abyste přílišnými záblesky neoslňovala své kolegy.

7. Kupte si vestu

Vesta v pánském stylu podobná té, co se nosí do obleku, je horkým hitem letošní sezóny. Nosí se s kalhotami i sukní ve všech délkách. Obléknout jí můžete na košili v pánském stylu, ženskou blůzu, či strohý rolák. Večer ji využijete i v klubu, kde se ovšem nosí na tílko nebo přímo holé tělo.

8. Průhledný efekt

Vrstvení poloprůhledných látek vám dodá přiměřenou svůdnost i šmrnc. Samozřejmostí je umírněnost a kvalitní spodní prádlo, které zajistí, že budete působit sofistikovaně a nikoli lacině.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Prohřešky v oblékání, které vám šéf neodpustí
Vybudujte si pracovní šatník
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
10 kousků, které musí váš šatník obsahovat