Menu
Úvod  › 

5 kroků k lepšímu šatníku

Máte přeplněný šatník a přitom pocit, že nemáte pro sebe? Položte si nad svým šatníkem pět základních otázek a zorganizujte si ho tak, abyste se zbavila zbytečných kousků a zůstal vám kvalitní základ.

Šatník máte tak přeplněný, že nemůžete ani zavřít dveře a přitom každé ráno zoufale přemítáte, co si vezmete na sebe? Problém je v tom, že máte svůj šatník úplně špatně zorganizovaný přeplněný věcmi, které nenosíte, nevyužijete, nebo se k vám nehodí. S novým rokem konečně svůj šatník smysluplně přeorganizujte a nemilosrdně se zbavte věcí, které vám jen zabírají místo. Následujících pět kroků vám pomůže.

1. Padne mi to?

Zapomeňte na předsevzetí typu, že do něčeho zhubnete, vytvarujete zadek, nebo zlikvidujete pneumatiku kolem pasu. Orientujte se podle toho, do čeho se vejdete aktuálně a všechno ostatní bez milosti vytřiďte pryč. Pokud je vám líto zcela se zbavit nepadnoucího oblečení, dejte jej do vakuovatelného pytle a odložte stranou. V průběhu následujících měsíců uvidíte, zda se vám podaří se svou postavou pohnout tak, jak jste si představovali - a podle toho můžete s obsahem pytle naložit. Každopádně tak získáte mnohem více místa a manipulačního prostoru v rámci aktuálního šatníku. A uvědomte si, že co nevidíte, to také nenosíte.

2. Základ šatníku.

Rozložte si před sebou to, co vám v šatníku zůstalo a zrevidujte, jestli máte základ šatníku, na kterém můžete stavět. Měla byste vlastnit padnoucí džíny, bílou košili, elegantní kabát, lodičky, kvalitní bílé tričko, balerínky, elegantní sako, městské tenisky, jednoduché šaty, společenské kalhoty, klasické pruhované tričko a kvalitní koženou kabelku. Pokud vám některý stěžejní kousek chybí, investujte do kvality.

3. Hodí se to ke mně?

Další fází třídění šatníku by měla být otázka: "Hodí se to ke mně?", kterou si položíte nad každým kouskem své garderóby. Každá žena má ve svém šatníku minimálně několik výsledků svého impulsivního nákupu, kdy jí ve skříni skončily kousky, které se k jejímu stylu vlastně vůbec nehodí a měla je na sobě jen jednou, dvakrát. To, z čeho jste byla rozpačitá hned od začátku, už nikdy s radostí nosit nebudete a bez problémů se bez toho obejdete.

4. Je to ještě v dobrém stavu?

Bez milosti vyházejte žmolkaté svetry, svetry s puštěným okem, zatrhané punčocháče i vytahaná, či sepraná trika. Zapomeňte na sentimentalitu a rozlučte se i s oblíbenými kousky, které už nejsou v kondici. Stejně se v nich už nikdy nebudete cítit úplně dobře, když o jejich vadách víte. Místo nich si pořiďte jiné, které si budete moci oblíbit.

5. Nosím to?

Staré dobré pravidlo říká, že to, co jste nenosila více než rok, už nikdy nosit nebudete. Nepřemýšlejte o tom, kolik vás to které oblečení stálo, nebo při které potenciální příležitosti byste ho ještě možná někdy mohla využít. Dilema je úplně jednoduché: nosíte to, nebo nenosíte. V opačném případě to ve vašem šatníku nemá co dělat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 způsobů, jak obnovit pracovní šatník
10 kousků, které musí váš šatník obsahovat
Trendy, bez kterých se váš jarní šatník neobejde
Poskládejte si dokonalý šatník: Víme, co koupit