Menu
Úvod  › 

Jednohubky a chuťovky pro návštěvu

Jednohubky, obložené mísy a další chuťovky jsou vítaným pohoštěním pro návštěvu. Ať už se chystáte slavit narozeniny, významné výročí či grilovat. Mít z čeho ?zobat? je určitě fajn, zvlášť pokud se podává také alkohol. Tyto laskominy jsou lákadlem pro mlsný jazýček, pastvou pro oko a jen těžko se jim odolává. Asi mezi nejznámější klasiku patří jednohubky s česnekovou pomazánkou, ale samozřejmě možností, jak připravit jednohubky a jiné občerstvení existuje více. Nechte se tedy inspirovat našimi recepty a staňte se grandiózním hostitelem.

Jednohubky z listového těsta

Jednohubky nemusíte vůbec připravovat z rohlíků či bagetek. Máte-li čas a chuť vrhnout se na pečení, bude tento recept chutným zpestřením vašeho stolu. Potřebovat budeme: listové těsto, mléko - voda či pivo, koření - ďábelské, country, grilovací apod., tvrdý sýr, slanina, rozšlehané vejce, hladká mouka na podsypání, semínka nebo mleté ořechy.

Postup přípravy

Na pomoučněném stole si vyválíme listové těsto o síle 2 až 3 mm. Plát přeneseme na plech a potřeme rozšlehaným vejcem s mlékem či pivem. Rádlem rozkrájíme plát na úhledné čtverečky a do středu každého z nich položíme kousek slaniny (může být i jiná uzenina) a malý kousek sýru. Posypeme semínky nebo oříšky a vložíme do předem vyhřáté trouby na 200 stupňů - pečeme dozlatova.

Mini rolky z toustového chleba

Jsou jednoduché, rychlé, chutné a skvěle vypadající. Z toustového chleba odkrojíme kůrky (ty necháme nasušit na strouhanku). Každý plátek toustového chleba vyválíme - tím se chléb zhutní. Namažeme na něj předem připravenou pomazánku ze sýra a tvarohu, vložíme plátek šunky, případně i plátek sýra a zarolujeme.

Následně mini rolku pomažeme pomazánkou i zvenčí a obalíme v  bylinkách (sekaná petrželka, pažitka atd.) nebo mletých ořeších-semínkách. Poklademe na tácek a necháme vychladit v lednici. Mini rolky se mohou udělat i na sladký způsob a místo pomazánky použít marmeládu, nutellu, ovoce a na zdobení pak nějaký krém, lístky máty. Jako pohoštění jsou netradiční a luxusně vypadající. Ozdobí každý slavnostní stůl.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články