Menu
Úvod  › 

Co je dobré vědět o stříhání vlasů?

Nemusíte je stříhat každých šest týdnů, před stříháním je lepší vlasy nešamponovat a pokud je včas nezastřihnete, budou se třepit stále víc. Představujeme vám věci, které jste možná o stříhání vlasů nevěděli.

1. Stříháním vlasy nerostou rychleji.

I když jde o jeden z nejtvrdohlavějších mýtů, skutečnost je taková, že když zastřihnete konečky vlasů, nemá to vůbec žádný vliv na rychlost jejich růstu. Uvědomte si, že vlasy rostou z vlasových cibulek, folikulů, a to, jestli je zastřihnete, nebo ne, nemá na jejich kořínky absolutně žádný vliv. Zastřihnutí udržuje vaše vlasy ale zdravější.

2. Přeskočte stříhání.

Ačkoli většina lidí chodí ke kadeřníkovi po šesti až osmi týdnech, pokud se vám nechce, klidně můžete vynechat. Vlasy se začnou třepit až po třech až čtyřech měsících a teprve potom je potřeba je zastřihnout.

3. Vynechte šampón.

Před tím, než se půjdete ostříhat, nemyjte si vlasy šampónem. Zbytečně tak zatěžujete vlasy, které se vysušují.

4. Nebarvené vlasy stříhejte za sucha.

Přírodní lokny je nejlepší stříhat suché, nebo jen mírně vlhké. Zmírňuje se tak jejich poškození a při stříhání se méně namáhají.

5. Není ofina jako ofina.

Než se rozhodnete pro zastřižení ofiny, měla byste vědět, jaký typ vám bude nejvíc slušet. Dlouhá, prostříhaná ofina sluší nejvíc čtvercovému obličeji, zatímco kulatému obličeji sedne více kratší délka ofiny.

6. Krátký sestřih potřebuje víc péče.

Když se necháte ostříhat nakrátko, rozhodně to neznamená, že si tak ušetříte práci s vlasy. Krátký sestřih potřebuje mnohem větší údržbu a častější zastříhávání, aby se udržel jeho tvar. Krátké vlasy vás tak budou stát ve výsledku více návštěv kadeřníka (a tedy i více času i peněz).

7. Pokud je nezastřihnete, budou se třepit stále víc.

Pokud vlasy včas nezastřihnete, roztřepené konečky se budou třepit stále více po celé délce vlasu. Nedostatečně častým zastříháváním se tak vlasy stanou křehkými a slabými. Pravidelné zastříhávání udržuje vlasy v kondici.

8. Místo jednoho vytrženého, narostou dva.

I když vaše babička tvrdila, že když si vytrhnete jeden šedivý vlas, na jeho místě narostou dva další. To je ale nesmysl. Šedivých vlasů si můžete vytrhnout nebo ustřihnout, kolik budete chtít, doroste vám jich naprosto stejný počet, protože počet vlasových cibulek se tím nijak nezmění. A skutečnost, že vlasy šediví, nesouvisí s jejich stříháním, ale se ztrátou pigmentu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4.5/5 (2 hlasy)

Související články