Menu
Úvod  › 

8 tipů, aby vám barva na vlasy vydržela déle

Když odcházíte od kadeřnice, připadáte si jako superstar, ale za pár týdnů už vaše barva na vlasy vypadá úplně žalostně. Nabízíme vám tipy, jak prodloužit životnost vaší barvy na vlasy.

1. Zvlhčujte při cvičení.

Čím víc své vlasy zvlhčujete, tím lépe vaše barva bude držet. Odborníci doporučují ošetřit vlasy kokosovým olejem, který vetřete do jejich konečků těsně předtím, než začnete cvičit. Tělesné teplo, které při cvičení vzniká, "uzamkne" vlhkost uvnitř vlasových vláken a vedlejším efektem bude prodloužení životnosti vaší barvy.

2. Vypleňte spíž.

Využijte jablečný ocet a kochejte se déle ze zářivé barvy vlasů. Jednou za měsíc opláchněte barvené vlasy koktejlem z jedné části jablečného octa a tří částí vody. Směsí opláchněte vlasy poté, co použijete svůj běžný šampón a kondicionér. Obnovíte tak lesk vymývající se barvy a dodáte jí znovu intenzitu.

3. Ztlumte teplotu.

Klidně si dopřejte horkou vanu, ale vaše vlasy horké vody ušetřete. Koupání, nebo oplachování vlasů v horké vodě má na jejich barvu likvidační účinek. Mnohem rychleji se potom vymývá.

4. Noste klobouky.

Zejména v létě je nutné chránit vlasy před UV paprsky, které nejen vlasy ničí, ale také způsobují rychlejší "šisování" barvy. Najděte si stylovou pokrývku hlavy a v létě ji hojně využívejte, barva vám tak vydrží déle a vaše vlasy vám poděkují.

5. Používejte opalovací krém.

Opalovací krém na vlasy? Samozřejmě ne ve stejném skupenství a stejné podobě, jakou používáte na pokožku, nicméně rozhodně investujte do kondicionérů a sprejů s UV ochranou. Vlasy tak nebudou matné a barva vám vydrží mnohem déle.

6. Kartáčujte chytře.

Kvalitní kartáč hraje klíčovou roli nejen ve zdraví vlasů, ale i v životnosti vaší barvy. Ideální jsou z tohoto pohledu kartáče s nylonovými štětinami, které chrání nejen vlasy, ale i jejich barvu tím, že přirozený maz roztírají rovnoměrně po celé pokožce hlavy.

7. Nechte to na odbornících.

Nekupujte si levné barvy v drogeriích a nesnažte si barvit se doma. Barvy, které mají k dispozici odborníci v kadeřnických salónech, jsou o třídu lepší a jejich trvanlivost je delší. Kromě toho máte jistotu, že si při barvení nepoškodíte vlasy.

8. Přeskočte šampón.

Jednoznačně největším nepřítelem barvy na vlasy jsou šampóny a časté mytí vlasů. Pokud bojujete s mastnou kšticí, investujte do kvalitního suchého šampónu, který nemá na barvu vlasů tak likvidační vliv.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články