Menu
Úvod  › 

Jak se starat o vlasy v zimě

Sníh, mráz, střídání teplot, námraza. Zima představuje pro vlasy mimořádnou zátěž. Pomozte jim ji zvládnout a zachovejte si zářivou hřívu i přes zimu.

Ústřední topení nám sice pomáhá přežít venkovní mrazy, ale také významným způsobem poškozuje vaše vlasy. Trichologové považují vysoušení vlasů radiátorem za mnohem škodlivější než ultrafialové záření. V zimě si vaše vlasy zaslouží extra péči a rozmazlování. I ty nejzdravější a nejkrásnější vlasy vám budou vděčné, pokud se v zimě budete řídit následujícími pravidly a zásadami:

- V zimě si myjte vlasy vlažnou vodou (ani horkou, ani studenou). Horká voda otevírá póry a vlasy se víc mastí, příliš studená voda naopak zúží cévy a tak omezuje přísun živiny a vitamínů z kosmetického přípravku k vlasové pokožce.

- V zimě noste šátek, klobouk nebo čepici, abyste chránili vlasy před chladem a větrem. Ujistěte se však, že pokrývka hlavy není příliš těsná, aby omezovala krevní zásobení vlasové pokožky.

- Používejte denně kondicionér.

- Nikdy nevycházejte na mráz s vlhkými vlasy. Pokud vám namrznou, stanou se mnohem křehčími a začnou se lámat.

- V zimě omezte co nejvíc používání fénu, žehličky na vlasy, či kulmy. Pokud na jejich používání trváte, sáhněte předtím po kondicionéru.

- Nešamponujte si vlasy příliš často. Ve studeném počasí se vlasy a vlasová pokožka vysouší mnohem snáze a denní šamponování situaci ještě zhoršuje.

- Většina lidí se domnívá, že nejvíc se vlasy vysouší v létě. To je ale omyl. Když jsou vlasy vystavené slunci a teplu, potíte se a vaše mazové žlázy pracují mnohem víc a udržují vlasy mnohem víc hydratované. V zimě jsou vlasy vystavované chladu, extrémnímu střídání teplot i horku z ústředního topení. Jsou tak mnohem víc vysušené než kdykoli předtím. Snažte se používat kvalitní kosmetické přípravky, které dodají vaší hřívě dostatečnou vlhkost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co dělat pro dokonalé vlasy?
Nejlepší účesy pro všechny typy postav
Nejčastější problémy s vlasy a jejich řešení
Rychlejší růst vlasů: Jak ho podpořit
Nejlepší potraviny pro dlouhé vlasy