Menu
Úvod  › 

Rychlejší růst vlasů: Jak ho podpořit

Toužíte po dlouhé lesklé hřívě, kterou znáte z televizních reklam? Inspirujte se tipy, jak podpořit rychlejší růst svých vlasů.

Počasí, špatný jídelníček, nevhodně zvolené přípravky a znečištěné životní prostředí; to všechno dělá vaše vlasy mnohem křehčí a zranitelnější. Na slabé, lámající se vlasy s roztřepenými konečky bohužel ale existuje jen jediný skutečně fungující recept, a tím jsou nůžky. Jestliže se ale své touhy po dlouhé sexy hřívě nehodláte vzdát, je nutné poskytovat vlasům adekvátní péči:

Jak vlasy rostou

Na vaší hlavě se nachází přibližně sto tisíc vlasů (na jeden čtvereční centimetr připadá zhruba sto dvacet vlasů). Zatímco nehty ale rostou nepřetržitě, u vlasů se střídají klidové a růstové fáze. Každý vlas roste do maximální délky, nějaký čas zůstane na svém místě, poté vypadne a je nahrazen vlasem novým. Vlas poporoste za měsíc přibližně o jeden centimetr. Vlasová cibulka za život vyprodukuje přibližně čtrnáct vlasů. V růstové fázi se nachází přibližně 85% všech vlasů a toto období trvá tři roky až sedm let. Poté následuje fáze zániku, která trvá jeden až dva týdny. Cyklus potom uzavírá fáze před vypadnutím vlasu, která trvá dva až čtyři měsíce.

Tipy pro růst vlasů

- Používejte šampon vhodný pro váš typ vlasů a pokuste se sáhnout po co nejjemnějším a nejšetrnějším, který bude vaše vlasy ošetřovat a nikoli je zbytečně zatěžovat.

- Na suché konečky používejte vyživující masku. Dlouhé vlasy potřebují speciální péči po celé své délce.

- Užívejte potravinové doplňky a stopové prvky. Vaše kadeřnice vám na vlasy může aplikovat vyživující kúru, která vlasy "zahojí" zvenčí. Zevnitř vlasy vyživí takové prvky, jako je vápník, železo, magnesium a minerální soli.

- Pravidelně si masírujte vlasovou pokožku. Masáž stimuluje prokrvení a okysličení pokožky a podporuje růst vlasů.

- Vyhoďte svůj starý kartáč na vlasy a nahraďte ho novým z přírodních materiálů. Pokud si fénujete vlasy, držte fén v co největší vzdálenosti od hlavy.

- Stříhejte si vlasy za úplňku. Známá babská rada praví, že pokud si budete stříhat vlasy za úplňku, porostou vám dvakrát rychleji.

- Kupte si v lékárně přípravky obsahující pivovarské kvasnice (například Pangamin). Jde o přirozený zdroj vitamínu B, který pomáhá v růstu vlasům i nehtům.

- Nevěřte reklamám, které vám budou slibovat, že po jejich šampónu vám vlasy vyrostou o pět centimetrů za tři týdny. Zeptejte se raději sama sebe, jaké složky by asi tak musely obsahovat, aby podobného účinku mohly dosáhnout. Podobné zázračné šampóny a přípravky mají většinou mizernou kvalitu a vlasy jen vysušují a ubírají jim vitalitu.

- Přidejte do svého šampónu pět až sedm kapek rozmarýnového oleje, který posiluje vlasy a podporuje jejich růst.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co dělat pro dokonalé vlasy?
Nejlepší účesy pro všechny typy postav
Nejčastější problémy s vlasy a jejich řešení
Nejlepší potraviny pro dlouhé vlasy