Menu
Úvod  › 

Co o vás vypovídají vaše vlasy?

Jste blondýna, nebo bruneta? Dlouhovláska, nebo nosíte krátký sestřih? Máte rovné, nebo vlnité vlasy? Zjišťovali jsme, co o vás vypovídají vaše vlasy.

Vlasy jsou skutečnou korunou vaše vzhledu a i když jsou věci, na které nemáte žádný vliv (například na hustotu vlasů), mnoho jich můžete ovlivnit - od odstínu, na který je vaše kadeřnice barví, až po délku, sestřih, nebo způsob, kterým si je upravujete. Podle výzkumu, jehož výsledky citoval Daily Mail, styl našich vlasů odpovídá mnoha osobnostním charakteristikám. Znáte je?

Délka

Podle průzkumu, který provedl časopis Cosmopolitan, považuje čtyřiasedmdesát procent mužů dlouhé vlasy za atraktivnější než krátký sestřih. Dlouhé vlasy jsou spojovány se takovými přívlastky, jako například "sexy, mladý, ženský, nevázaný a zábavný." Jako nejvíce ženské a přitažlivé jsou vnímány dlouhé rovné vlasy (kupodivu na jejich barvě přitom vůbec nezáleží). Střední délku vlasů údajně nejčastěji volí inteligentní a přirozené ženy. Podle Daily Mail jsou potom krátké sestřihy vyhrazeny pro nekonvenční ženy, ale i ženy s výrazně maskulinními charakteristikami a rysy.

Barva

Pokud se odhodláte experimentovat se sytými, jasnými barvami vlasů, vysíláte tím do svého okolí signál, že jste sebevědomá, originální a nezávislá. Barvení na blond zase údajně vypovídá o vaší snaze podtrhnout svou ženskost a upoutat pozornost druhého pohlaví. Umělou blond hřívou dáváte najevo, že toužíte po ochraňování a podpoře. Sytě rudá barva na vašich vlasech signalizuje to, že nenávidíte nudu, jste nekonvenční a nakloněná i poněkud nevázané zábavě.

Sestřih

Asymetrický sestřih vypovídá o vaší ochotě vybočit z řady a jistému rebelství. Oproti tomu rovně zastřižená ofina, či rovně střižené mikádo, značí touhu po řádu, konvencích a předvídatelných rituálech. Zároveň si rovný sestřih údajně častěji volí ženy s pevnou vůli a velkou silou osobnosti.

Textura

Kudrnaté vlasy jsou vlastní upřímným, a temperamentním ženám, které nesnáší nudu a rády se baví. Rychle uvažují a stejně rychle jednají, proto se občas kvůli své impulsivitě dostávají do zbytečných problémů. Vlasy rovné jako hřebíky jsou zase pro změnu typické pro usedlé, avšak velmi výkonné ženy, které dokáží jít za svým cílem. Pokud si vlasy natáčíte na natáčky, nebo chodíte na trvalou, jste zřejmě energická, snažíte se působit mladším dojmem a ráda působíte na své okolí. Narovnáváním vlasů se zase údajně snažíte dát svému životu řád a ráda byste si zajistila kariérní postup.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články