Menu
Úvod  › 

Nejčastější problémy s vlasy a jejich řešení

Roztřepené konečky, lámající se vlasy, nedostatek objemu. Najděte si svůj vlasový problém a zjistěte, jak se dá řešit.

Trh s kosmetickými přípravky na úpravu a udržování vlasů je jedno z nejvýdělečnějších odvětví na světě. Bohužel však vlasové přípravky rozhodně nejsou všemocné a existují problémy, se kterými nedokáží hnout. Na druhou stranu vám však v mnoha ohledech mohou i pomoci. Zjistěte, jak je na tom váš konkrétní problém.

Problém: Jemné, rovné vlasy bez objemu

Řešení: V tomto případě má skutečně smysl investovat do přípravků na dodání objemu. Tento problém skutečně dokáží kvalitní přípravky vyřešit. Levnější přípravky totiž obsahují umělé polymery, které pokryjí vlasy, slepí je a ty potom působí splihlým dojmem. Zkuste vybírat produkty, které obsahují například keratin, či sojový protein, s nimi vypadají vlasy přirozeně a dodají jim lesku.

Problém: Roztřepené konečky, lámající se vlasy

Řešení: Hned na začátek pro vás máte špatnou zprávu; s tímto problémem vám nepomohou žádné kosmetické vlasové přípravky. Jakmile vlasy jednou dospějí do stádia, kdy se začnou třepit a lámat, jedinou věcí, kterou můžete udělat, je návštěva kadeřníka, který je ostříhá. Třepením a lámáním vlasů trpí přitom víc lidé, kteří své vlasy zatěžují příliš velkým množstvím přípravků. Ošetřujte své vlasy kvalitním hydratačním přípravkem a předejdete tomuto problému.

Problém: Mastné nebo suché vlasy

Řešení: Vyberte si šampón nebo kondicionér vhodný pro váš typ vlasů. Pokud se vaše vlasy začínají mastit už v průběhu čtyřiadvaceti hodin po umytí, vyberte si z řady přípravků pro mastné vlasy. Jestliže se první známky maštění objevují po dvou dnech, zvolte šampón pro normální vlasy. Pokud se vaše vlasy začínají mastit až po třech a více dnech, jsou pro vás určeny produkty pro suché vlasy.

Problém: Kadeře

Řešení: Lidé s kudrnatými vlasy mají tuto dispozici danou geneticky. Přirozenou kudrnatost navíc umocňuje vlhkost ve vzduchu. Nebojte se vyzkoušet přípravky pro vlnité vlasy. Vaše vlasy nenarovnají (ani se o to nebudou pokoušet, a vy byste také neměli), ale změkčí vlny a dodají jim upravený vzhled.

Problém: "Ulízané" vlasy

Řešení: Tímto problémem obvykle trpí lidé se suchými a jemnými vlasy, které jsou náchylné k lámání a třepení konečků. Řešením jsou spreje, které se aplikují na suché vlasy. Hydratují je a "rozpohybují."

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy pro zrychlení růstu vlasů
Co dělat pro dokonalé vlasy?
Nejlepší účesy pro všechny typy postav
Nejlepší potraviny pro dlouhé vlasy