Menu
Úvod  › 

Vlasy v létě: Co pro ně musíte udělat

V létě dostávají vaše vlasy mimořádně zabrat. Slunce, písek, horko, chlorovaná nebo mořská voda, to všechno je poškozuje a ničí. Co musíte udělat pro to, aby vaše hříva vydržela letní nápor?

Pokud jste se zhlédla v reklamních fotografiích, na kterých modelkám na pláži povlává ve větru lví hříva, je čas probudit se. Mnohem reálnější variantou jsou splihlé vlasy s roztřepenými konečky a vymytou barvou. Letní slunce, vysoké teploty a vlhkost způsobí, že vaše vlasy budou zničené, matné, krepaté a vysušené. Sluneční záření totiž působí jako mimořádně výkonný fén, který na vaše vlasy ale (na rozdíl od klasického fénu) působí celý den. Pokud nehodláte toto léto svou hřívu obětovat, musíte se držet následujících zásad:

1. Investujte do letního šampónu

Podívejte se v nabídce šampónu po těch, které jsou určeny na léto. V horkém počasí mají totiž vlasy logicky zcela jiné nároky než v zimě. Potřebují mnohem víc hydratovat a jemněji ošetřovat, protože jsou působením slunce zkřehlé. Ideálně by měl šampón pro letní použití obsahovat Phytonectar nebo Phytojobu. Mytí vlasů ideálně zakončete opláchnutím studenou vodou.

2. Vsaďte na přírodu

Během letních měsíců, kdy mají vlasy tendenci vysušovat se, omezte používání vlasových přípravků na chemické bázi (odbarvovače, barvy a podobně). Snažte se také omezit používání vlasových přípravků, které obsahují látky na bázi alkoholu. Ty totiž vysušují. Čím přírodnější kosmetiku budete používat, tím vám vaše vlasy budou vděčnější.

3. Zahoďte fén

Jste zvyklá používat fén, kulmu, nebo žehličku na vlasy? V létě se jich rozhodně vzdejte. Ideální je nechat vlasy proschnout volně na vzduchu. Všechny nástroje, které upravují vlasy za pomoci vysoké teploty, je ještě více vysoušejí a v kombinaci s letním sluncem představují pro vaše kadeře nepřiměřenou zátěž.

4. Proplachujte

Zejména v létě se přesvědčte, že jste po umytí vlasů důkladně vypláchla šampón a kondicionér. Zbytky těchto prostředků v kombinaci s dalšími zátěžovými faktory typickými pro léto, učiní z vašich vlasů matné provázky.

5. Investujte do opravy

Vlasy vystavené slunci potřebují pravidelnou hloubkovou obnovu a hydrataci. Investujte do vlasových masek určených po slunění. Pomůže vám také kondicionér, ale vždy čtěte jeho složení s doporučení k použití.

6. Zahojte křehké konečky

Jojobový olej aplikovaný na konečky vašich kadeří je posílí a zregeneruje. Můžete ho nanášet před mytím vlasů nebo klidně i během dne.

7. Chraňte je

Stejně jako potřebuje vaše kůže ochranu před sluncem, musíte chránit i své vlasy. Poohlédněte se po vlasové kosmetice, která v sobě obsahuje ochranné filtry před slunečním zářením. Pokud je to možné, co nejčastěji noste na slunci klobouk nebo jinou pokrývku hlavy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jaká barva vlasů vám bude slušet?
Jak vás ovlivňuje barva vlasů
10 kosmetických chyb, které vám přidají 10 let
Dlouhé, nebo krátké: Jaké vlasy jsou víc sexy?