Menu
Úvod  › 

10 věcí, které vám nejvíc ničí vlasy

Chcete pohazovat zdravou, lesklou hřívou a povýšit svůj účes na svou silnou zbraň? Potom zapomeňte na následujících deset věcí, které vám patří mezi největší likvidátory vlasů.

1. Fénování

Reklamy na vlasovou kosmetiku a kadeřnické salóny vás sice přesvědčují, že vaše vlasy netouží po ničem jiném než každodenním fénování, ale ve skutečnosti najdete jen málo věcí, které by vám vlasy zničily víc než fénování. Tím, že na mokré vlasy pouštíte horký vzduch je v podstatě vaříte a buďte ujištěna, že to není zábava, které by se chtěly vaše vlasy věnovat dobrovolně.

2. Kulmování

Neexistuje žena, která by se narodila s rovnými vlasy a která by netoužila alespoň občas po tom, aby se stala majitelkou zvlněné hřívy. Nicméně, pokud si vlasy natáčíte často, můžete své představě o bohaté hřívě zamávat na rozloučenou, protože jediné, co vám na hlavě zůstane, budou přepálené, přesušené a polámané vlasy. Horká kulma odpařuje z vlasů přirozenou vlhkost, navíc je kulmováním násilně lámete.

3. Žehlení

A naopak; ženy s vlnitými vlasy zcela předpokládatelně touží po tom, aby měly rovné vlasy, které drží tvar, a nemusely bojovat s neposlušnými kudrlinkami. Bohužel žehlička na vlasy funguje úplně stejným způsobem jako kulma a zanechává vaše vlasy ve stejně zuboženém stavu. "Těšit" se tedy můžete na přesušené vlasy s roztřepenými konci. Můžete se sice pokusit minimalizovat poničení nastavením nižší teploty, ale následky bude mít žehlení vlasů vždy.

4. Permanentní rovnání

Žehlíte si vlasy denně? Potom už jste možná uvažovala o permanentním narovnání vlasů keratinem (někdy se této metodě také přezdívá Brazilský keratin). Problém je v tom, že většina přípravků, které se k permanentnímu narovnání používají, obsahuje karcinogenní formaldehyd.

5. Barvení vlasů

Permanentní barvy, na rozdíl od vymývatelných, pronikají pod povrch vlasu a ničí jeho přirozenou strukturu. Pokud tedy střídáte barvy vlasů častěji než chameleon, na vašich vlasech začne být dřív nebo později patrné poškození, které permanentní barvy způsobují.

6. Sušení ručníkem

Vysoušení mokrých vlasů ručníkem je jedna z těch automatických činností, které děláte už od dětství v okamžiku, kdy opouštíte sprchu nebo vanu. A samozřejmě ve většině případů spěcháte, takže vydrbete vlasy co nejrychleji. Vlasy jsou křehké samy o sobě a mokré jsou ještě mnohem zranitelnější a náchylnější k poškození. Nejlepší je nechat je vyschnout přirozeně a volně na vzduchu, ale pokud nemáte právě čas a potřebujete zapojit ručník, dělejte to vždy opatrně a pomalu, abyste vlasy zbytečně nepoškodila.

7. Pročesávání mokrých vlasů

Mokré vlasy jsou slabé, křehké a náchylnější k lámání. Pokud je tedy začnete pročesávat okamžitě poté, co vylezete ze sprchy, ničíte je a poškozujete. Když už musíte mokré vlasy česat, vyhoďte okamžitě všechny umělohmotné lisované hřebeny a pořiďte si kvalitní dřevěný kartáč, který minimalizuje škody.

8. Nenošení pokrývky hlavy

Všichni mají doma minimálně jeden klobouk nebo kšiltovku, ale jen minimum lidí v nich skutečně vyráží na veřejnost. Jenže právě pokrývka hlavy je jedinečnou a prakticky i jedinou možností, jak ochránit své vlasy před zhoubným působením UV paprsků.

9. Příliš mnoho kosmetiky

I když vás reklamy přesvědčují o opaku, skutečně nepotřebujete celou baterii lahviček a kelímků k tomu, abyste mohla o své vlasy pečovat kvalitně. Naopak přemíra vlasové kosmetiky vaší kštici neúměrně zatěžuje a vlasy potom působí zplihle a matně. Místo desítek různých přípravků investujte do kvalitního šampónu, který za vás odvede hlavní práci. Na pomoc mu čas od času zavolejte kvalitní masku na vlasy a budete se moci chlubit zářivým účesem.

10. Utažené, komplikované účesy

Ano, hladce vyčesaný drdol, přísně stažené vlasy, nebo obyčejný hladký culík vypadají velmi dobře. Zároveň však představují velkou zátěž pro vaše vlasy a pokud je nosíte příliš často, smiřte se s tím, že časem vám mohou vlasy začít vypadávat velmi masivně a budete se muset rozhlédnout po hezké paruce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Dlouhé, nebo krátké: Jaké vlasy jsou víc sexy?
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Seboroická dermatitida: Proč máte lupy?
Tipy pro rychlejší růst vlasů
Nejlepší účesy, když je vám 30, 40, 50 let
7 kosmetických triků hollywoodských celebrit