Menu
Úvod  › 

7 věcí, které vám nikdo neřekne, než se stanete otcem

Můžete se přesvědčovat, jak jste na otcovství dokonale připraveni, ale stejně vás spousta věcí překvapí. Na následující sedmičce se shodnou téměř všichni otcové.

1. Jste mnohem netrpělivější, než si myslíte.

V zaměstnání zvládáte všechny krizové situace s grácií a bez nejmenšího zaváhání, jste trpěliví, tolerantní a vysvětlující. V profesním i osobním životě máte pověst trpělivého kliďase? Jen počkejte, až se vám narodí dítě, a rázem vaše trpělivost zmízí v propadlišti dějin. Nikdo na světě nedokáže ustát potřicáté opakovanou otázku, nebo přihlížet hodinu motání tkaniček. A čím víc spěcháte, tím rychleji vás vaše trpělivost bude opouštět. A spěchat budete prakticky neustále.

2. Často budete bezradní.

I když se budete neustále tvářit, že se nic neděje a že máte všechno dokonale pod kontrolou, často budete úplně bezradní - a nezáleží na tom, jestli budete chovat měsíční miminko, nebo šestiletou slečnu. Můžete přečíst tuny knih s návody, jak na to, ale jakmile s sebou váš drahý potomek plácne v supermarketu na zem a začne kolem sebe kopat, budete zase znovu na začátku.

3. Zjistíte, že dodávka je vlastně docela prima auto.

Do té doby, než se vám narodily děti, jste na ně koukali skrz prsty a marně přemýšleli, jak si někdo může dobrovolně pořídit auto s krabicí vzadu. A ještě s ním i jezdit. Pak ale zjistíte, že věci na dovolenou a zavazadla nemáte šanci nacpat do ničeho menšího a stane se z vás vášnivý propagátor dodávky, coby ideálního rodinného vozu.

4. Naučíte se vyspat i za tři hodiny.

Pryč jsou doby, kdy jste hlasitě trvalit na tom, že potřebujete spát alespoň osm hodin, abyste byli schopni fungovat. Teď byste se plazili po střepinách skla, kdybyste si mohli schrupnout půl hodiny a když se vám podaří naspat v noci tři hodiny v kuse, prohlašujete, že tak dobře už jste se dlouho nevyspali.

5. Zažijete nesdělitelnou radost.

Ve vašem životě se začnou množit okamžiky, kdy budete zažívat naprosto iracionální radost, kterou nedokážete ani pořádně popsat. Budete se dmout pýchou, když se vaše mimino poprvé usměje, když udělá neuvěřitelně roztomilý obličej, nebo vám zamává maličkou ručičkou. A co teprve, když si poprvé sedne, udělá první krůčky, nebo na vás zavolá. Váš život se zkrátka naplní obrovskou hrdostí, pýchou a radostí.

6. Začnete opakovat.

Dost často budete mít pocit, že vám přeskakuje jehla, protože budete opakovat stále stejné věci pořád dokola. Příkazy, pokyny, prosby, domluvy, ale i vyznání lásky budete točit pořád dokola. A zejména u prvních dvou položek budete mít pocit silného zmaru, že to k ničemu nevede.

7. Dětské kanály jsou geniální.

Před tím, než se stanete otcem, můžete vášnivě nenávidět veškerou televizní tvorbu, ale jakmile budete mít vlastní dítě, stejně vášnivě je začnete milovat. Ne snad kvůli jejich intelektuální hloubce a vysoce uměleckému ztvárnění, ale kvůli tomu, že vám dovolí půl hodiny si přispat, nebo se v klidu nasnídat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Tatínci