Menu
Úvod  › 

Jaká barva vlasů vám bude slušet?

Uvažujete o tom, že změníte barvu svých vlasů? I když je technicky možné změnit se z černovlásky na platinovou blondýnu a naopak, buďte opatrná. Nová barva vám vůbec nemusí sednout a vy se nebudete cítit dobře. Jak tedy poznáte, jaká barva vlasů vám bude slušet?

Správně vybraná barva vlasů by měla podtrhnout vaší osobnost, respektovat odstín pokožky a podtrhnout barvu vašich očí.

Pokud jste světlý typ, se světlýma očima a vaše přirozená barva vlasů je také světlá, nebo přímo blond, volte různé odstíny blonďaté. Bude vám slušet také popelavá. Pro větší efekt si můžete dopřát melír v tmavších tónech, nebo v odstínech měděné, která vytvoří zajímavý kontrast mezi vaší přirozenou barvou vlasů. Mějte se však na pozoru před příliš intenzivními zlatými tóny, které na vás budou působit lacine.

Jste brunetka s tmavýma očima a vaše přirozená barva vlasů je oříšková, hnědá nebo četná? Vybírejte mezi odstíny hnědé a černé, slušet vám bude mahagonová, kaštanová, či čokoládová, které zvýrazní váš přirozený vzhled. Jestliže toužíte po radikální změně, můžete si dovolit i platinovou blond, ale v tomto případě jste omezená na velmi krátký sestřih, u delších vlasů si na tuto barvu nechte raději zajít chuť. Vyvarujte se měděných a oranžových tónů, které na vás budou vypadat příliš uměle.

Pokud máte světle růžovou pleť, hnědé oči a přirozeně oříškové nebo kaštanové vlasy, budou vám slušet barvy v tónech teplé hnědé či měděné, které podtrhnou vaše růžové tváře. Pro větší efekt můžete sáhnout po zlatavém nebo měděném melíru. Vyhýbejte se barvám, které jsou znatelně světlejší než váš přirozený odstín, jako je platinová blond. Ta na vás bude vypadat lacině.

Jestliže jste přírodní zrzka se světlýma očima, sáhněte po tónech blonďaté a nejrůznějších odstínech zrzavé. Dramatičtějšího výsledku dosáhnete červenou barvou. V žádném případě nezkoušejte černou. Váš obličej v ní bude vypadat příliš bledě a získá zbytečně tvrdé rysy.

Správný make-up

Nová barva vlasů vyžaduje i razantní změnu make-upu. Blondýnkám budou slušet světlé tóny, chybu neuděláte například se světle růžovou rtěnkou. Vyhýbejte se tmavým barvám nebo zlatavým tónům, stejně tak vynechte červenou rtěnku, která vám dodá laciný vzhled. Se zlatou barvou vlasů korespondují oranžové nebo sytě růžové rty.

S tmavou barvou vlasů dobře ladí broskvové či měděné tóny rtěnky. Vyhýbejte se ale odstínům oranžové.

Zrzky by měly volit meruňkové tóny pro líčení obličeje a bronzové či měděné odstíny pro rty. Nebude vám slušet výrazně červená rtěnka.

Černovlásky by měly sáhnout po výraznějších barvách; slušet vám bude například červená rtěnka. Vyhýbejte se růžovým a světlým rtům, které vám dodají mrtvolnou bledost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší účesy pro všechny typy postav
Nejčastější problémy s vlasy a jejich řešení
Rychlejší růst vlasů: Jak ho podpořit
Jak se starat o vlasy v zimě