Menu
Úvod  › 

Co vypovídají vlasy o vašem zdraví

Lámou se vám, vypadávají, předčasně šedivějí, nebo bojujete s lupy? Víme, co vám chce vaše tělo sdělit, když máte problémy s vlasy.

Suché, křehké vlasy

Vysušené, křehké a lámavé vlasy mohou být způsobené nedostatečným pitným režimem. Jen minimum lidí dodržuje pravidlo, podle kterého by měli za den vypít dva až tři litry vody denně. Extrémně křehké vlasy mohou být také symptomem problémů se štítnou žlázou. Pokud máte pocit, že dodržujete pitný režim i poměrně zdravý jídelníček, a i přesto trpíte vysušenými vlasy, požádejte svého lékaře o preventivní testy.

Vlasy s lupy

Lupy jsou velmi častým problémem, kterým trpí přibližně polovina populace. I když nejčastější příčinou jsou nevhodně zvolené kosmetické prostředky pro ošetřování vlasů, lupy mohou signalizovat i oslabený imunitní systém. Pokuste se zařadit do svého programu více odpočinku, spánku a omezit stres. Dalšími příčinou může být i dermatitida, lupenka či ekzém. Nejprve zkuste umývat pokožku hlavy šampónem proti lupům a promazávat ji tea-tree olejem. Pokud nenastane zlepšení, je potřeba dermatologické vyšetření.

Předčasné šedivění

Pokud vám kštice začíná šedivět už před třicítkou, je to velmi pravděpodobně způsobeno genetikou, která stojí za většinou případů předčasného šedivění. Vliv však má i míra stresu, stravování, nebo i hormonální změny. V některých případech stojí za předčasným šedivěním například i diabetes nebo problémy se štítnou žlázou. Pokud se tedy k šedivějícím vlasům přidá i únava, nebo častý pocit žízně, rozhodně navštivte svého lékaře.

Plešatění

Vypadávání vlasů je způsobeno nejčastěji alopecií, kdy jsou vlasové kořínky permanentně poškozovány a vlasy sice vyrůstají, ale jsou příliš jemné. Bohužel na alopecii zatím žádný účinný lék vynalezen nebyl.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články