Menu
Úvod  › 

Jste škemralem o pozornost? Signály, podle kterých to poznáte

Je jich čím dál tím víc. Lidé, kteří jsou závislí na pozornosti druhých, škemrají o ni, vyžadují ji a udělali by prakticky všechno, aby ji získali. Nepatříte náhodou také mezi ně?

Normálnímu, zralému člověku stačí ke štěstí pozornost lidí, na kterých mu záleží a které má rád. Podle odborníků ale, především kvůli sociálním sítím, přibývá těch, kteří mají pocit, že musí bezpodmínečně upoutat pozornost celého světa a jsou ochotni pro to udělat prakticky cokoli. Tito "škemralové o pozornost" neustále zahlcují sociální sítě příspěvky, u nichž se zoufale snaží získat co nejvíc "liků", ženou svůj život do extrémů, přehrávají - a to všechno jen proto, aby upoutali pozornost ostatních. Samozřejmě je tato vlastnost jen těžko slučitelná s fungujícími partnerskými a mezilidskými vztahy. Podle následujících signálů škemrala o pozornost spolehlivě identifikujete:

1. Statusová smršť.

Neustále přidáváte na svůj facebookový profil nové a nové statusy, i když reálně vlastně nemáte co říct, jen proto, abyste vyprovokovali své přátele k reakci. A pak kontrolujete každých pět minut, jestli někdo váš příspěvek okomentoval, nebo mu dal "like."

2. Veřejné problémy.

Je vám úplně jedno, jak dlouho daného člověka znáte, nebo jak důvěrný s ním ne/máte vztah. Své problémy řešíte nejraději veřejně a se všemi, které potkáte. Milujete, když jste v roli oběti a můžete ze sebe dělat chudinku veřejně. S čím víc lidmi své problémy probíráte, tím jste šťastnější.

3. Změny ve výkladní skříni.

Neustále nahráváte nové a nové selfie, aby svět náhodou nezůstal ochuzen o vaše nové boty, tričko, nebo sestřih. Protože všechny to samozřejmě příšerně zajímá a nemohli by bez toho žít.

4. Chlubení.

Možná jste se ještě nezačali veřejně chlubit tím, jak hezky se vám ráno povedlo vyprázdnit se na záchodě... ale nemáte k tomu daleko.

5. Skupinové foto.

Když už se nějakým nedopatřením stane, že se ocitnete na skupinové fotce (kdo by se také chtěl dobrovolně dělit o pozornost s nějakými dalšími lidmi), dáváte si velký pozor, abyste stáli v přední řadě a byli jste co nejviditelnější.

6. VIP přístup.

Očekáváte, že se vm vždy a všude dostane mimořádné péče a jedinečného přístupu. Dovolil si vás lékař léčit stejně jako ostatní, nebo vás dokonce nechal čekat v čekárně? Ve vašich očích se tak dopustil neodpustitelného hříchu.

7. Výhradní pozornost.

Nesnesete, aby byl středem pozornosti někdo jiný než vy. A je úplně jedno, jestli jde o oslavu narozenin a středem zájmu je oslavenec, jste schopni žárlit i na novomanžele na jejich vlastní svatbě. Veškerá pozornost se má soustřeďovat na vás a hotovo.

8. Všeobjímající láska.

Jste na všechny extrémně milí, tváříte se, že je zbožňujete (ať už je realita jakákoli) jen proto, abyste si vysloužili jejich pozornost.

9. Výkyvy nálad.

Vaše nálady jsou jako na houpačce. V jednom okamžiku jste výborně naladění a v tom dalším už se propadáte do bezedné deprese. Pro upoutání pozornosti je dobré všechno.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články