Menu
Úvod  › 

Pravidla seznamování po internetu

Vypadá to jako ta nejjednodušší věc na světě, ale můžete se při tom hodně spálit. Seznamování online má svá pravidla, která se vyplatí respektovat. Znáte je?

Seznamování po internetu je hitem už několik let. Jeho výhody jsou totiž zřejmé; máte k dispozici skvěle zásobený trh s nepřeberným množstvím partnerů různých kvalit. Pokud se vám někdo nezdá, můžete s ním jednoduše přestat komunikovat bez toho, že byste se musela děsit, kdy na něj narazíte. Na druhou stranu můžete zažít velmi nepříjemné zklamání, když se s objektem svého chatového flirtu setkáte ve skutečnosti. Můžete ztrácet hodiny a hodiny konverzací s někým, u koho se nemůžete být jistá ani pohlavím. Nabízíme vám rychlokurz online seznamování.

- Přidejte ke svému profilu své aktuální foto a popravdě se popište. Pokud jste baculatá krátkovlasá brunetka a vzbudíte ve svém protějšku dojem, že má očekávat dvojnici Cameron Diaz, nemůžete se divit, že vaše rande probíhá poněkud rozpačitě. Stejně tak není dobrý nápad tvářit se, že hledáte sexuální románek, a tajně doufat, že se z něj vyvine láska na celý život.

- Nebuďte naivní a nebuďte si stoprocentně jistá, že váš protějšek je při svém prezentování stejně upřímný jako vy. Photoshop je velmi mocný, a tak se vám lehce může stát, že váš objekt zájmu bude mít s vystavenou fotkou společný jen počet končetin. Raději předpokládejte, že se na fotografii vylepšil a očekávejte mnohem horší realitu.

- Naučte se dekódovat výrazy používané při seznamování. Pokud se popíše jako roztomilý, znamená to v lepším případě "s mírnou až těžkou nadváhou", v horším jde o homosexuála, který si to ještě nepřiznal. "Říkají, že jsem velmi pohledný" znamená: "Moje matka mi to opakuje skoro denně." "Dám šanci všem" by vás mělo připravit na to, že dorazí beznadějný případ, který už o ženu nezavadil několik let.

- Neodpovídejte na inzeráty typu: "Hledám ženu pro společné chvíle." Tato obecná vyjádření vám nic neřeknou.

- Osvojte si seznamovací matematiku: Uberte z uvedené výšky deset centimetrů, přidejte deset kilo, příjem vydělte dvěma a k jeho věku přidejte deset let. A dostanete obraz mnohem bližší pravdě.

- Nestavte své seznámení pouze na fotce. Je samozřejmě jednoduché vybrat si dvojníka Brada Pitta. Uvědomte si však, že muži časem plešatí, roste jim pivní břicho, dělají se jim vrásky a bude fajn, když vám zůstanou i jiné charakteristiky, proč ho mít ráda.

- Nezapomínejte na to, že konverzace po chatu má naprosto jiné charakteristiky než běžný hovor. Oba účastníci mají spoustu času promyslet si svou odpověď a reakce. Nicméně při hovoru tváří v tvář najednou můžete zjistit, že váš protějšek není zdaleka tak vtipný, pohotový a šarmantní. Mnohé vám může napovědět telefonní hovor před tím, než mu věnujete celý večer.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Seznámení