Menu
Úvod  › 

Speed dating ? o co jde a proč to zkusit?

Speed dating znamená rychlé rande, kde je možnost se za jediný večer seznámit klidně s desíti protějšky. Mít s nimi krátký rozhovor, ale ne zase tolik krátký, abyste nezjistili, zda by mohla skočit jiskra a určité sympatie.

V minulosti nebylo tak moc příležitostí k seznámení jako dnes. Pak přišla možnost seznámení online a s ním také nový fenomén zvaný rychlorande aneb speed dating. V podstatě jde o seznamovací společnost, jež pronajme místnost někde v restauraci/baru a za jakýsi poplatek zprostředkuje setkání zájemců o seznámení se.

Zdroj:Speed dating

Jak speed dating probíhá?

Jednotlivci spolu nezávazně hovoří po dobu čtyř až pěti minut a po uplynutí této doby se posunují k dalšímu. Poté co měli možnost hovořit se všemi protějšky, vyplní účastníci formulář, kde uvedou, kdo se jim líbil nejvíce. V závěru speed datingové akce se výsledky vyhodnotí a předají vybraným párům na sebe kontakt: telefonní číslo či emailovou adresu. Za pokus to rozhodně stojí v případě, že se vám online seznamování příliš nezamlouvá a rovněž v případě, že se vám zkrátka stále nepovedlo najít toho pravého či pravou.

Jaké výhody z toho plynou?

Speed dating má tu výhodu, že budete komunikovat zásadně s nezadanými protějšky. Už se vám určitě stalo, že se vám někdo líbil, ale ouha - ten človíček už někoho má. K dalším výhodám patří úspora času. Když uvážíte, kolik času zabere takové rande a tady to vezmete jedním vrzem, jde opravdu o spoustu ušetřeného času. Za zmínku stojí i fakt, že se vyhnete přímému odmítnutí (promiň, ale nelíbíš se mi, jsi totální pako). To tady nehrozí. V dnešní době je na místě i opatrnost, protože nikdy nevíte, na koho narazíte.  Speed dating představuje rychlé, snadné a bezpečné seznamování.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Seznámení