Menu
Úvod  › 

Chceš vypadat dobře na profilovce?!

Možná, že si do nového roku dáš za předsevzetí najít si novou slečnu. Jednou z cest, kde se seznámit, jsou sociální sítě. Abys na první pohled zaujal a měl si tak šanci zapůsobit i povahou, bude ti to muset na profilové fotce seknout!

Připravila jsem si pro tebe pár rad a tipů, které ti pomohou, abys na fotce vypadal dobře! Samozřejmě se tímto návodem nemusíš řídit, jestliže s něčím nebudeš souhlasit, ale můžeš se inspirovat.

1) Kvalita je důležitá! Ačkoliv se jedná pouze o profilovou fotografii na nějaké sociální síti, kvalitu bys rozhodně neměl podceňovat. Nemusíš brát do rukou zrcadlovku, postačí telefon s dobrým foťákem. Ať fotka není rozmazaná, rozostřená a malého formátu.

2) Foť se v dobrém světle! Ve tmě a tedy na tmavé fotce toho člověk moc neuvidí. Stoupni si blízko k oknu, kde budeš mít přirozené světlo. Lampa by tě mohla udělat naopak žlutého.

3) Nezapomeň na správnou vzdálenost foťáku! Neměl bys být tolik blízko, že ti půjdou vidět chlupy v nosních dírkách. Můžeš zkusit fotit na samospoušť, pomocí selfie tyče nebo popros kamarádku, která ti zároveň poradí, jak se natočit a jak se tvářit - to jsou rady nad zlato.

4) Zvol správný uhel! Když se budeš fotit zezdola, bude to vypadat, jakože máš 6 brad. Naopak z výšky ti to udělá vysoké čelo. Foťák drž v rovině svého obličeje (popřípadě trošku výš).

5) Nech, aby ti bylo vidět do obličeje! Sice jsou fotky nohou a zezadu v mikině JBMNT velmi husté a působivé, ale profilová fotka je tu od toho, aby dotyčná věděla, s kým má tu čest.

6) Pamatuj na sympatický výraz! Rozhodně se neškleb a nedělej ožralecké ksichty, jak za mlada (což mi připomíná, že fotka, kde si s flaškou chlastu, není dobrá vizitka). Pokud je ti proti kůži se usmát, zvol neutrální výraz. Když nechceš, aby fotka působila nuceně, vyber momentky, kde tě někdo vyfotil a ty o tom ani nevíš. Dokonce se ani nemusíš dívat do objektivu.

7) Zapomeň na frajírkovské polonahé fotky! Myslíš si, že každá z tebe bude vlhká, když ukážeš nahé tělo? Většině to přijde spíše trochu trapné. Je v pohodě se pochlubit, ale nemusíš tím spamovat dennodenně. Na profilovku určitě zvol fotku, kde jsi oblečený. Nezapomeň, že tvůj facebookový profil si může dohledat každý. Nemluvím jen o potenciálních partnerkách, ale také o zaměstnavateli, který si o tobě bude chtít zjistit co nejvíce informací. Dávej si pozor, jaké fotky zveřejňuješ a co k nim píšeš!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Seznámení