Menu
Úvod  › 

Návod na úspěšnou první schůzku

Potkala jste někoho, kdo by mohl být vaším princem. Zařiďte, aby vaše první rande nebylo zároveň tím posledním. Poradíme vám, jak na to.

Nezáleží na tom, jak moc jste protřelí a kolik vztahů už jste absolvovala, první rande je vždy něco výjimečného a extra. Na ní se rozdávají karty a rozhoduje se o případném pokračování vašeho vztahu. Vyvarujte se zbytečných chyb a zvládněte pravidla, která vám zaručí, že první schůzka dopadne podle vašich očekávání.

První je krátká

I kdybyste měla pocit, že jste tentokrát potkala svou životní lásku, na první schůzku byste si měla vyčlenit maximálně hodinu až dvě. Pokud předem oznámíte, že máte jen omezené množství času, zamezíte tak tomu, že se budete celý večer otravovat v příšerně nudné společnosti chlapíka, který dokáže hodiny žvanit o tom, jak je v práci zneuznaný. A jestliže se večer povede, nebudete působit dojmem chudinky, která nemá žádný vlastní program. Na první schůzce klidně můžete lehce taktizovat a udělat se pro něj vzácnější.

Buďte dočasná

Není nic horšího, než když na první schůzku dorazíte pozdě, a neomlouvá vás ani to, že jste žena. Jestliže přijdete na první rande pozdě, dáváte tím svému protějšku najevo, že si jej příliš nevážíte a nezáleží vám na tom, zda na vás bude čekat. Netoleruje se ani pověstná akademická čtvrthodinka. První rande je stresující samo o sobě a váš pozdní příchod nervy ještě znásobí.

Zvolte vhodné šaty

Je sice hezké, že máte krásné dlouhé nohy, útlý pas a ňadra dmoucí, to však neznamená, že se musíte snažit prodat to všechno naráz a na prvním rande. Zkombinujete-li minisukni velikosti poštovní známky se síťovanými punčochami a vražedným výstřihem, váš objev se dá velmi pravděpodobně na poplašený útěk. Taková nálož sexu a smyslnosti totiž většinu lidí porazí. Není tajemstvím, že muži nejvíc oceňují přirozený vzhled, decentní líčení a rafinovanou svůdnost.

Dávkujte komplimenty

Komplimenty mohou prolomit zábrany, ale také způsobit rozpaky. Nesnažte se za každou cenu zavděčit lacinými pochvalami, které nemají hlubší opodstatnění a každý průměrně chytrý muž okamžitě pochopí, že se mu jen vlichocujete. Buďte upřímná a zároveň milá. Taktně přejděte fakt, že má váš společnost v sandálech nacpané ponožky (i když vás na toto téma zcela jistě napadá spousta poznámek) a raději pochvalte jeho kulturní přehled.

Pijte přiměřeně

Pokud se stále ještě domníváte, že opilé ženy jsou sexy a roztomilé, je nejvyšší čas změnit názor. Ano, jestliže je jediným cílem vašeho společníka dostat se vám do kalhotek, vaše opilost mu může nahrát do karet. V jakémkoli jiném případě je pohled na blekotající, neartikulující a potácející se ženu minimálně trapný.

Rozvrhněte si mluvení a naslouchání

Zajisté vedete mimořádně zajímavý život a máte v zásobě spoustu vtipných historek, ale to neznamená, že jimi musíte svého partnera převálcovat hned v první hodině vašeho prvního rande. Nikdo si dobrovolně nedomluví druhou schůzku s člověkem, který ho nepustil ani jednou ke slovu. Pokuste se najít rovnováhu mezi mluvením a nasloucháním. Projevíte tak nejen svou osobnost ale i zájem o druhého.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Seznámení