Menu
Úvod  › 

Největší chyby, které děláte při holení nohou

Půjčujete si strojek svého partnera a holíte se nejraději ráno ve sprše pouze za použití mýdla a jednorázového levného holítka? Potom se dopouštíte hned pěti ze sedmi největších chyb při holení nohou. Znáte je všechny?

1. Holíte si nohy okamžitě po sprše.

Chcete si dopřát pocit dokonalé čistoty a holíte si nohy okamžitě po sprše? Potom riskujete otoky a zakládáte si na mikroskopické vrásky. Podle odborníků je sice holení nohou skutečně ideální po sprše, nebo koupeli ve vaně, protože chloupky jsou pak měkčí a folikuly otevřené, nicméně k holení byste měla přistoupit až zhruba po patnácti minutách.

2. Holíte si nohy ráno.

Mnohem výhodnější je holení nohou předtím, než jdete spát. Po holení nohy lehce otečou, což v noci nevadí. Navíc bude vaše kůže ráno jemnější a hladší, protože se během noci folikuly opět zavřou.

3. Při holení používáte jen sprchový gel.

Je úplně jedno, jak moc spěcháte, ale když nedodáte svým nohám po holení dostatečnou hydrataci, bude jejich pokožka vysušená a podrážděná. To nejhorší, co jí vůbec můžete udělat, je oholení s použití běžného sprchového gelu (nebo ještě hůř klasického mýdla) a následné neošetření žádným speciálním prostředkem po holení.

4. Používáte jednorázové holítko.

Je samozřejmě rozdíl mezi tím, když použijete jednorázové holítko výjimečně, protože se například nechcete na dovolenou tahat s holícím strojkem s celým příslušenstvím, a mezi tím, když levná holítka používáte permanentně. Uvědomte si, že jejich břity jsou nepohyblivé a když se jimi holíte, je to stejné, jako kdybyste dřeli svou kůži struhadlem.

5. Neměníte břity ve strojku dostatečně často.

Můžete si koupit ten nejdražší a nejdesignovanější holící strojek na světě, ale pokud nebudete dostatečně často měnit břity, bude vám naprosto k ničemu. Pamatujte si, že břity vydrží přibližně pět až deset oholení a pak je nutné je vyměnit. Nečekejte na to, až se vám budou zdát tupé, protože v této fázi už dráždí při holení pokožku neúměrně, způsobuje zarudnutí i mikroskopické trhlinky, které jsou potenciální vstupní branou pro infekci.

6. Holíte se proti růstu chloupků.

Dávejte si velký pozor na směr, v němž se holíte. Holením proti směru růstu chloupků zvyšujete podráždění pokožky i pravděpodobnost, že vaše chloupky začnou zarůstat.

7. Holíte se strojkem svého partnera.

Spousta žen sáhne po strojku svého partnera v okamžiku, kdy nemohou najít svůj vlastní. Problém je v tom, že si jím přenášíte bakterie z jeho pokožky do mikroskopických ranek na své kůži. Výsledkem toho je mnohem větší pravděpodobnost a riziko infekcí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články