Menu
Úvod  › 

Jaké jsou chyby rodičů v letadle?

Létání s dítětem už samo o sobě vyžaduje extrémní trpělivost všech zúčastněných. Ale následujícím chováním budete nervy svých spolucestujících napínat až k prasknutí.

Děti a letadla vytváří jen málokdy přijatelné spojení. Nutnost sedět dlouhou dobu na jednom místě, nuda, nedostatek podnětů a omezený prostor i pohodlí obvykle nepatří mezi nejoblíbenější dětské aktivity. Nikdo pravděpodobně neočekává, že se malé dítě při osmihodinovém letu ani nepohne a bude se vyjadřovat pouze tlumeným hlasem, ale skutečně není nutné testovat trpělivost spolucestujících následujícím chováním:

1. Odkládání špinavých plenek na sedadlo.

Pokud k tomuto druhu rodičů nepatříte, bude vám to nejspíš připadat neuvěřitelné, ale věřte, že existují i tací, kteří klidně zasunou použitou plenku do kapsy na opěradle sedadla před nimi. V lepším případě ji předtím strčí do papírového sáčku, který je tam umístěn pro případ náhlé nevolnosti. Možná, že vaše čichové buňky a soudnost po letech rodičovství zcela odumřely, ale buďte ujištěni, že výměšky vašeho dítěte páchnou úplně stejně jako kterékoli jiné a málokomu se chce trávit celý let s kapesníkem před obličejem.

2. Odkládání špinavých plenek letuškám.

Možná je to pro vás překvapením, ale letušky skutečně nemají v náplni své práce vynášení podělaných plenek. Obvykle mají spoustu vlastních povinností a do odpadkového koše na toaletě můžete páchnoucí plenku odnést klidně sami.

3. Vyžadují extra ohledy.

Jistěže je vaše dítě jedinečné, ale i když je to pro vás nepochopitelné, zbytek letadla si to velmi pravděpodobně nemyslí. To, že jste si pořídili a vychováváte dítě, vás neopravňuje k tomu, abyste zabírali sedadla, která jste si nezaplatili, vyžadovali po ostatních cestujících, aby byli absolutně zticha a po letuškách, aby vám donesly šestý pomerančový džus, protože těch pět předchozích vaše zlatíčko zvrhlo na podlahu.

4. Domnívají se, že prázdniny začínají už v letadle.

Je fajn, že jste si udělali čas na dovolenou a hodláte si užít čas sami pro sebe, ale pokud možno s tím počkejte, až vystoupíte z letadla. Vaši spolucestující by radostí z toho, že vy si čtete knížku a vaše ratolesti celou cestu pořvávají a hrají si na honěnou, mohli uvažovat o tom, že opustí letadlo v průběhu letu.

5. Nejsou schopni zvládnout vztek svých dětí.

Pro začátek stačí, když se naučíte rozlišovat mezi vzteklým záchvatem svých potomků a pláčem způsobeným bolestí ze zalehlých uší. Je samozřejmé, že ve výšce deseti kilometrů nad zemí už své dítě jen těžko vychováte a neuděláte ze vzteklého rozmazlence lidskou bytost. Pokuste se na to myslet v dostatečném předstihu - nejlépe několik let před tím, než do letadla nastoupíte.

6. Nemají při ruce sáček.

Zdaleka ne každé dítě vás zvládne s dostatečným předstihem upozornit na to, že pozvrací všechno v okruhu pěti metrů. Není proto úplně od věci mít při ruce připravený dostatečnou zásobu náhradních sáčků, které zachrání nejen vaše oblečení a osobní věci, ale i duševní zdraví vašich spolucestujících.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články