Menu
Úvod  › 

Kosmetické chyby, které muži nesnáší

Snažíte se na něj zapůsobit, jenže pak přijdete na rande s nalakovaným účesem, příliš navoněná a nalíčená tlustou vrstvou make-upu a třpytivými očními stíny a veškerá snaha je v háji. Víme, jaké kosmetické prohřešky muži nejvíc nesnáší.

1. Příliš mnoho parfému

Navoněla jste se, abyste pro něj byla přitažlivá, ale pokud to s množstvím parfému přeženete, dosáhnete zcela opačného efektu. Podle průzkumů patří příliš velké množství parfému k největším prohřeškům, kterých se může žena na schůzce dopustit. Sedmaosmdesát procent mužů označuje příliš intenzivní vůni ženy (ať už v důsledku použití příliš velkého množství, nebo příliš intenzivního parfému) za značně nepříjemný faktor, který může pokazit dojem, kterým žena působí. Rozmyslete si proto, kolik a jakého parfému na sebe nastříkáte.

2. Nevhodný make-up

Pokud zrovna nerandíte se slepcem, nevhodně zvolený odstín make-upu, který působí na vašem obličeji jako oranžová maska, nutně zaznamená každý muž. A dokonale se mu tím zprotivíte: "Obvykle nijak zvlášť netoužím při intimnostech stírat z kůže ženy kosmetický produkt, který navíc vypadá jako oranžové bláto. A mezi námi neznám žádného muže, který by měl rád ženy s make-upem," říká sedmatřicetiletý Radek.

3. Třpytivé oční stíny

Třpytivé oční stíny jsou pro muže odpudivé v podstatě v jakékoli podobě. Kosmetický průmysl se vám může snažit namluvit cokoli, ale skutečnost je taková, že výrazným očním stínům se třpytkami odzvonilo už v osmdesátých letech a mužům se tak dost ulevilo. Ostatně vás to nemusí ani moc mrzet, protože tento kosmetický výstřelek sluší přibližně jednomu procentu žen.

4. Žmolkovaná řasenka

Šetříte a snažíte se kosmetické produkty využít až do posledního dechu? Potom se vám snadno může stát, že použijete žmolkovatou řasenku. Je sice pravda, že muži milují dlouhé řasy, ale nikoli řasy slepené do jakýchsi miniaturních štětečků a s mazlavými žmolky. A můžete vsadit svou výplatu na to, že si toho váš partner zcela jistě všimne.

5. Špatné oholení

Váš partner si velmi pravděpodobně nevšimne, že jste byla u kadeřníka, o kosmetičce ani nemluvě, ale zcela jistě zaregistruje dorůstající porost ve vašem podpaží, nebo v oblasti bikin. "Je mi líto, ale neznám nic odpudivějšího než strniště, které se objeví, kdykoli žena zvedne paži. Je to fakt asexuální," tvrdí čtyřiadvacetiletý Jiří.

6. Šupinkové rty

Rozpraskané, suché rty s drobnými šupinkami olupující se kůže skutečně nelákají k polibku a muži to obvykle registrují. Ostatně nezapomínejte na to, že muži jsou mnohem víc fixováni na vizuální podněty než ženy a vláčné, plné rty v nich probouzí hormonální smršť.

7. Nalakované vlasy

Podle průzkumů mapujících mužské preference, dávají muži přednost přirozeně vypadajícím vlasů a nemají rádi příliš nalakované a natužené vlasy. "Chápu, že se například na ples učešete tak, abyste vypadaly slavnostně, ale když na schůzku dorazíte v účesu, na který se bojím sáhnout, abych ho nezničil, přejde mě chuť na veškeré mazlení," upozorňuje třicetiletý Marek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články