Menu
Úvod  › 

Trendové chyby, které vás dělají zbytečně starší

Nepoužíváte pásek, nosíte příliš dlouhé vlasy, nebo si děláte příliš výrazné černé linky. Představujeme vám trendové chyby, kvůli kterým budete vypadat jako "stará mladá" a které spolehlivě pokazí výsledný dojem.

Oblékáte se příliš trendově

Můžete odebírat stohy módních časopisů a disponovat neomezeným rozpočtem, to však ještě neznamená, že když si na sebe vezmete všechno, co je v nich prezentováno, budete působit módně a trendy. Naopak příliš mnoho trendových kousků z vás spolehlivě udělá věšák na šaty a nikdy nebude působit dobře ani mladistvě. Místo toho, abyste investovala do kousků, které vyjdou za pár týdnů z módy, postavte si základ šatníku z kvalitního oblečení, které zůstává v módě pořád a oživte ho několika levnějšími, trendovými kousky.

Ohledně oblečení jste sentimentální

Čtete o tom stále dokola, ale jen málokterá žena se skutečně řídí pravidlem, že věci, které na sobě neměla víc než rok, by měla darovat na charitu. Něco z toho je vám příliš velké a vypadáte v tom jako krabice, něco je vám malé, v něčem se necítíte, ale všechno z toho bylo buď příliš drahé, nebo vás k tomu váží sentimentální vzpomínky. Bohužel skutečnost, že jste za tu fuchsiovou halenku v náhlém hnutí mysli vyhodila půlku měsíčního platu, z ní ještě nedělá módní a slušivý kousek. Buďte nemilosrdná a udělejte konečně pořádnou čistku svého šatníku, jinak budete stále vypadat jako svoje vlastní babička.

Nosíte příliš dlouhé vlasy.

Řada žen stále žije v zajetí mýtu, že čím delší vlasy bude nosit, tím mladistvěji bude působit. To platí v případě, že nosíte dlouhé, vždy dokonale upravené lokny. Jenže zcela upřímně se takovým kapitálem může pochlubit naprostá menšina žen. Zbytek těch, které se zatvrzele odmítají ostříhat, připomíná fotku z maturitního plesu z osmdesátých let. Pokud si nejste jistá, že své dlouhé vlasy dokážete mít vždy upravené, raději je nechte zkrátit a pořiďte si kvalitní střih.

Malujete si silné černé linky

Dramaticky vyvedené černé linky jsou možná působivé na vesnické tancovačce, ale v každodenním provozu budete vypadat jako unavená, o deset let starší panda. Silné černé linky lemující vaše oči vám přikreslí kruhy pod očima a zvýrazní vrásky kolem očí. Místo černé linky raději sáhněte po hnědé, či tmavě šedé, která nebude působit tak tvrdě a nebude vám zbytečně přidávat roky.

Opalujete se

Bronzový odstín pleti možná působí v daném okamžiku mladistvě a právě za tím účelem také trávíte hodiny a hodiny na slunci, ale v dlouhodobém důsledku kvůli opalování zbytečně vrzy zestárnete. Ultrafialové záření poškozuje kolagenová vlákna a pokožka tak ztrácí elasticitu. V důsledku toho vznikají nejen drovné vrásky, ale i pigmentové skvrny a tmavé "mapy" na pokožce.

Příliš velké/malé oblečení

Ať už se snažíte zamaskovat své nedostatky příliš širokými modely, nebo se naopak snažíte zdůraznit své křivky v oblečení, které je těsné jako rukavice, vždy budete vypadat zbytečně starší. Naučte se vybírat velikost a střih oblečení, které vám skutečně padnou a nejsou ani příliš volné, ani těsné.

Nenosíte pásek

Pokud chcete vypadat štíhlejší a nemáte zájem na vzhledu ala důchodkyně, naučte se používat pásek i k modelům, k nimž nebyl původně určen. Vhodným páskem vykouzlíte štíhlejší siluetu, zvýrazníte pas a budete vypadat mladší.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
7 filmů, které změnily módu
8 módních trendů, které vám zničí zdraví
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Módní hity jarního šatníku