Menu
Úvod  › 

Chyby v líčení, které vás udělají starší

Metalické oční stíny, upíří rudé rty, příliš vytrhané obočí, či používání pouze jednoho korektoru. Představujeme vám chyby v líčení, které vám přidají zbytečné roky navíc.

1. Maskujete vrásky make-upem

Celá řada žen má paniku z prvních vrásek, takže jakmile na svém obličeji objeví první jemné vějířky, sahají okamžitě po make-upu a snaží se je zamaskovat. Jenže místo toho, aby tyto drobné nedokonalosti ukryly, přitáhnou k nim nežádoucí pozornost. Make-up se totiž v drobných vráskách usadí, čímž je ještě zvýrazní. Podklad by v tomto případě měl vždy tvořit hydratační krém, který vmasírujete do pokožky. Na něj potom můžete rozetřít velmi malé množství make-upu a finální tečku by potom měl obstarat pudr.

2. Používáte jen jeden korektor

Korektor je jedním z nejlepších přátel, které žena může vůbec mít. Jenže problém je často v tom, že ženy používají jeden a ten samý korektor pro různé části tváře (například na pupínky na bradě i na zamaskování tmavých kruhů pod očima). Jenže korektor, který má dostatečně tuhou konzistenci, aby zvládl zamaskovat pupínky, je už příliš hutný na jemnou pokožku pod očima. Pokud si nechcete zbytečně přidávat roky, je bezpodmínečně nutné, abyste investovala do několika korektorů, které budou respektovat odlišnou konzistenci pokožky různých částí obličeje.

3. Metalické oční stíny

Pokud jste ještě náhodou zamrzla v osmdesátých letech, kdy tento trend frčel, je nejvyšší čas, abyste se probudila. Metalické oční stíny nevypadají dobře nikdy a na nikom a navíc vám přidají zhruba o deset let víc. Zvýrazní totiž všechny vaše drobné vrásky, o jejichž existenci jste zatím možná neměla ani tušení.

4. Upíří rudé rty

Je to známá pravda; tmavá barva na čemkoli, ať už je to podlaha, zdi, nebo rty, vždy dělají prosto menší. Protože rty s působením věku mají tendenci přirozeně ztrácet plnost, poslední, co byste měla chtít, je ještě opticky zmenšit. Kromě toho krvavě rudá rtěnka dělá zuby méně bílé. Mnohem větší službu vašemu vzhledu prokáže korálově červená rtěnka, nebo rtěnka s hnědými podtóny.

5. Vpadlé tváře

Ženy se často bojí použití tvářenky a mají pocit, že pokud nanesou na tváře červenou barvu, budou vypadat jako Marfuši. Ve skutečnosti však dobře nanesená tvářenka dodá vaší tváři živý vzhled a barvu. Navíc bude vypadat váš obličej štíhlejší.

6. Příliš vytrhané obočí

S postupujícím věkem si musíte dávat velký pozor na to, abyste oblouk obočí nevytrhala přespříliš. S věkem se totiž zpomaluje růst obočí a může se stát, že špatně vytrhaný oblouk již zpátky nedoroste. Pořiďte si kvalitní tužku na obočí, kterou budete moci v případě nutnosti chybějící obočí dokreslit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co vědět o líčení rtů
Líčení do práce: Co ano a co ne?
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
Pravidla líčení: Co se mužům líbí
10 chyb v líčení, které nikdy nesmíte udělat