Menu
Úvod  › 

Chyby v líčení, které vám zbytečně přidají roky

Používáte tmavé odstíny rtěnky, zoufale se snažíte zamaskovat kruhy pod očima, pudrujete si celý obličej, případně saháte po černých očních linkách. Představujeme vám chyby v líčení, kvůli kterým zbytečně zestárnete.

Chyba: Používáte příliš mnoho podkladu.

Podkladová vrstva makeupu, tedy tónovací krém, by měla být dostatečně tenká, tak aby zachovala přirozený odstín vaší pleti. Navíc odborníci zdůrazňují, že rozhodně není nutné pokrývat tónovacím krémem každý centimetr vaší pokožky, pokud si nanesete souvislou a silnou vrstvu podkladu, váš obličej se změní v nevzhlednou masku a zbytečně tak zestárnete.

Chyba: Přílišné maskování kruhů pod očima

Mírné množství vhodně zvoleného odstínu korektoru dokáže zamaskovat kruhy pod očima, ale pokud to s jeho množstvím přeženete, pouze k této části svého obličeje přitáhnete pozornost a zbytečně zestárnete. Mnohem lepší je nanést trochu konektoru do vnitřního koutku dolního víčka, tak se váš pohled projasní.

Chyba: Tmavá barva rtěnky

Tmavá barva rtěnky vaše rty opticky zmenší a budete vypadat přísněji a tedy i starší. Pokud chcete, aby vaše rty vypadaly plnější, vybírejte raději jasné odstíny rtěnky a lesků. Před aplikací rtěnky obtáhněte obrys horního rtu konturovací tužkou a linii poněkud rozmažte prstem.

Chyba: Končíte pudrem

Mladistvě vypadají pleť odráží světlo. Nicméně pudr světlo pohlcuje a má tendenci zvýrazňovat vrásky a ostré rysy tváře. Možná jste stále ještě v zajetí nesmrtelného mýtu, kdy na závěr líčení poprášíte obličej pudrem, nicméně tímto krokem se děláte zbytečně starší. Pokud používáte pudr, aplikujte je pouze na nos a bradu, rozhodně nekončete líčení pudrováním tváří a čela.

Chyba: Líčíte se černými očními linkami.

Tužka na oči je vynikajícím způsobem, jak opticky zvětšit oči a otevřít svůj pohled, nicméně nikdy k tomu nepoužívejte černou tužku, která působí zbytečně tvrdě. Raději zvolte hnědý odstín. Nikdy také neveďte linku po celé délce horního i dolního víčka, čímž byste si oči opticky zmenšila.

Chyba: Špatně konturované rty

Konturovací tužka slouží nejen ke zvýraznění tvaru rtů, ale zabraňuje i rozpíjení barvy mimo rty. Nicméně s konturovací tužkou je potřeba zacházet velmi opatrně. Pokud jí použijete příliš mnoho, nebo zvolíte příliš tmavou barvu, rty budou vypadat přísně a nepřirozeně. Pro co nejpřirozenější efekt je nutné volit barvu konturovací tužky co nejbližší vaší přirozené barvě rtů.

Chyba: Používáte řasenku na dolní řasy.

Pokud si nanesete řasenku na dolní řasy, docílíte unaveného vzhledu a přitáhnete pozornost k tmavým kruhům pod očima. Místo toho zvýrazněte horní řasy a pohrajte si s jejich líčením.

Chyba. Vynecháváte tvářenku.

Růž dodá vašemu obličeji barvu a mladší vzhled. Pokud tvářenku aplikujete správně, může vám opticky ubrat kilogramy i roky.

Chyba: Aplikujete rtěnku přímo.

Kontury rtů jsou s postupujícím věkem méně ostré a zřetelné a pokud nanášíte rtěnku přímo, jen tento nedostatek zvýrazňujete. Mnohem lepšího výsledku dosáhnete, pokud rtěnku budete nanášet speciálním štětečkem, případne ji nanesete doprostřed rtu a rozetřete ji do stran prstem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
Pravidla líčení: Co se mužům líbí
10 chyb v líčení, které nikdy nesmíte udělat
Líčení očí: Jednoduchý návod v 8 krocích
30 nadčasových tipů pro vaši krásu