Menu
Úvod  › 

"Pojď se mnou pelíškovat", aneb nej chyby v seznamovacích inzerátech

Chcete najít ženu svého života, nebo se svým inzerátem zapadnout mezi tisíce dalších nevýrazných, případně pobavit všechny čtenářky? Následující věci do seznamovacích inzerátů vůbec uvádět nezkoušejte.

O tom, že online seznamky zažívají boom, který hned tak neskončí a spíš se bude ještě stupňovat, není potřeba diskutovat. V určitém věku už se vám prostě nechce courat po diskotékách a platit kočičkám na baru předražené koktejly. A také žebříček hodnot se vám v průběhu doby poněkud změnil, tudíž nehledáte zmalovanou kikinu se zlatokopeckými sklony, ale rádi byste něco s poněkud trvalejší hodnotou. Pokud jste se ale rozhodli využít k objevení své femme fatale internetu, zkuste se vyvarovat následujících prohřešků. Na ty totiž žádnou svéprávnou ženu nikdy nesbalíte:

Vyprávění životního příběhu

Klidně vás mohla v dětství zneužívat vychovatelka, vychovali vás vlci, nebo vám Pepík odvedle neustále kradl kuličky, ale buďte ujištěni, že váš životní příběh, potažmo traumata, rozhodně nikoho nezajímá - a už vůbec ne v inzerátu. Neexistuje člověk, který by měl rád fňukaly a věčné pesimisty - a dobrý inzerát je krátký inzerát. Nad svým životním příběhem a permanentními neúspěchy plačte v kruhu svých blízkých, nikoli na veřejnosti.

Vyhněte se klišé

Jasně, ono to tak krásně zní. A jasně, všichni už to slyšeli/četli milionkrát, tak proč zrovna na váš klišoidní inzerát by měli odpovídat? Následující klišé jsou suverénně nej: Rád si posedím se sklenicí vína a dobrým DVD. Můj život je super a hledám někoho, s kým bych ho sdílel. Nejdůležitější je pro mě moje rodina a přátelé. Nejlépe se cítím v obleku... jsem zkrátka trochu staromódní a věřím, že muži mají být především gentlemani. Moji přátelé tvrdí, že jsem ... (atraktivní, romantický, citlivý, empatický, přemýšlivý....). Seznamovací inzerát jsem ještě nikdy nepodával.

Zdrobněliny

Kontrolní otázka: Koho přesně chcete sbalit, když v inzerátu uvádíte, že hledáte slečnu, které byste mohli dát své srdíčko, sdílet s ní chvilky dobré i zlé, pelíškovat spolu (ale ano, takové slovo jsou někteří jedinci skutečně schopni na veřejnosti použít) a případně si s ní pořídit nějakého sviště? Každopádně hodně štěstíčka!

Přesné požadavky

Jak myslíte. Klidně si do inzerátu napište, že vaše vyvolená musí mít minimálně 175cm, dlouhé světlé vlasy, mít ráda zvířata a Federica Felliniho, ale hlavně nespoléhejte na to, že se vám nějaká taková ozve. Čím víc svou potenciální vyvolenou specifikujete, tím víc dveří si zavřete a tím víc se sníží pravděpodobnost, že najdete nějakou, která vás zaujme.

Lhaní

Ubrali jste si věk a kila a přidali centimetry a vzdělání? A na schůzku potom chcete vyslat svého vzdělanějšího kamaráda s atletičtější postavou, nebo jak to hodláte do budoucna řešit? Jakmile budete v inzerátu lhát, automaticky tím likvidujete šanci na úspěšné seznámení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články