Menu
Úvod  › 

Nejčastější chyby, kterými ničíte svou pokožku

Přáním každé ženy je, aby měla hezkou pokožku, která bude dlouho vypadat svěže. Ačkoliv vrásky patří k věku a moudré ženy to ví, tak proč neošálit matku přírodu a nevypadat mladě co nejdéle. Některé starší ženy mají pokožku v lepším stavu než o desítky let ženy mladší. Jak je to možné?

Patrně vás napadne, že velkou roli hrají genetické dispozice, to bezpochyby také, ale většina těchto svěžích babiček jen správně umí pečovat o svou pleť. Jak? To vám hned prozradíme.

Nezdravé stravování

Péče o pokožku není pouze o kosmetických přípravcích, ale o stravě, pitném režimu a dalších úkonech. To co přijímáme do těla, se projeví na pokožce. Příliš hodně soli, cukrů, nezdravých tuků stojí za mnohými problémy s pokožkou, jako je akné, vyrážky a jiné problémy. Chcete-li docílit pěkné, hebké, pružné pleti a vypadat dlouho svěže, zaměřte se na jídelníček a především pak pitný režim. Špatný pitný režim se projeví s pleti dehydratované se sklonem k tvorbě vrásek.

Zanedbané ranní a večerní čištění

Ráno a večer si zaslouží pokožka naši péči. Ráno je potřeba vyčistit pleť od kožního mazu, večer pak od nečistot, které během dne ulpí na našem obličeji. Nehledě na odstranění líčidel. Jde-li někdo spát s make-upem na tváři, nemůže očekávat, že bude mít hezkou pleť. Naopak takové chyby vedou k předčasné tvorbě vrásek a vzhledově unavené, zašlé pleti.

Nevhodné kosmetické přípravky

Nejde pouze o krémy určené pro mastný, smíšený, suchý či citlivý typ pleti. Existují krémy na den a noc. Použijete-li denní krém na noc, ještě se nic tak hrozného neděje. Ovšem používat noční krém během dne se nevyplácí. Obsahuje látky, které za denního světla mohou reagovat a způsobit i pigmentové skvrny. Noční krém je přizpůsobený pro noční použití, především pro výživu a odpočinek pokožky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články