Menu
Úvod  › 

3 pravidla - jak vybrat správnou podprsenku

Vybrat správnou podprsenku bývá občas pořádný oříšek, zvlášť pro nezasvěcené. Častou chybou při nákupu spodního prádla je, že mnoho žen vybírá podle vzhledu, ceny, přibližné velikosti ? poslední jmenované je častou chybou. Právě špatně zvolená velikost může ve finále za devastaci prsou. Ty se pak na základě špatné volby podprsenky stávají povislá. Jak vybrat správnou podprsenku se dozvíte v dnešním článku.

Správná velikost

Mnoho žen si vybere podprsenku spíš menší. Proč je tomu tak? Mohlo by se zdát, že každé ženě lichotí, když má o číslo větší košíček, proto sáhne namísto po košíčku B po košíčku C. Opak je pravdou. V menším košíčku jsou prsy utlačované, lezou z boční strany, ale hlavně, že v dekoltu utvoří naducané bublinky. Toto je celé špatně.

 

Prsy nesmějí být v košíčku utlačované, ale nesmějí se v něm ani utápět. Jestliže vám nesedí košíček B, ale ani C může být problém ve špatně zvoleném obvodu podprsenky nebo také ve tvaru košíčku. Stejně jako je důležité vybrat správnou velikost košíčku, hraje roli i jeho tvar a obvod podprsenky.

Tvar košíčku

Tajemství dokonalého dekoltu spočívá v dobře vybrané podprsence. Pro každou ženu se hodí jiný střih. Push-up efekt se hodí pro menší ňadra. Vyztužená je vhodná pro prsy, které potřebují řádnou oporu. Polovyztužená dodá oporu i tvar velkým prsům. Nevyztužená je vhodná pro velké prsy.

Podprsenka střihu "bardot" se hodí pro prsa různých velikostí, ale pozor - tato podprsenka tlačí ňadra směrem nahoru, nikoliv k sobě. Některým ženám tento střih bude vyhovovat mnohem více, než klasický střih podprsenky, který může tlačit prsy k sobě. Ty potom vykují ven a žena se nemusí cítit úplně komfortně a často je musí do košíčku zpět zasouvat a hlídat si dekolt. Vyzkoušejte tedy nejen velikost, ale i střih košíčku, který k vám nejlépe sedí.

Obvod podprsenky

Tak už víte, který tvar košíčku sedí vašim prsům, znáte i jeho správnou velikost, ale možná nevíte, že pod obvodovou část se nesmí vejít více než jeden až dva prsty a pod ramínky jen jeden. Velikost košíčku záleží na obvodu - namísto podprsenky 75C vám tedy může mnohem lépe sedět 70 D - to je přesně ten problém, který jsme uváděli na začátku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články