Menu
Úvod  › 

Jak dosáhnout bezchybného oholení?

Také se vám stává, že máte po oholení pupínky a pokožka pálí jako čert? Když si přejedete po kůži tak namísto hladké a sametové pokožky cítíte něco, co připomíná smirkový papír? Pak máte buď špatnou pěnu na holení, tupé žiletky nebo používáte nesprávnou techniku holení. Přinášíme vám rady a tipy, jak docílit hladkého oholení.

Přestože se začíná tvrdit, že holení není přirozené a škodí nám a najdou se zastánci bobrů v rozkroku či ochlupení v podpaží, většina dá přednost oholené pokožce. Nicméně bylo prokázáno, že depilační krémy existovaly již před čtyřmi tisíci lety v Egyptě a holení celého těla patřilo k dobrým mravům. Tudíž se nenechte znechutit "chlupatým" trendem.

Pokožku nejdřív nahřejte

Máte-li v plánu, že shodíte srst, nejdříve svou pokožku nahřejte. Dejte si teplou koupel či delší sprchu. Chloupky tak změknou a půjdou lépe oholit.

Ostrá žiletka

Žiletku nikdy nepokládejte ostřím na vanu apod. Dochází k jejímu ztupení. Můžete se pak divit, že jste ji použili jen jednou a nějak to drhne. Ujistěte se před každým holením, že je čistá, ostrá a nezůstává po tahu žiletkou podrážděná pokožka.

Pěna na holení

Není pěna, jako pěna. Ty kvalitní změkčí chloupek, hydratují a vyživují pokožku. Holení s nimi je jedná radost. Používáte-li při holení obyčejný sprchový gel, pak není divu, že máte pupínky a podrážděnou pokožku.

Správný směr

Jestliže šmidláte žiletkou sem a tam, tam a sem, různými směry, pak je to špatně. Proti zarůstání chloupků, což není nic příjemného, pomůže správný směr holení tj. proti růstu.

Peeling

Pupínkům se dá předejít i peelingem konkrétního místa. Existují čistící peelingy pro přípravu před holením, ale postačí i lufa.

Závěrečná péče

A samozřejmě krok, který řada lidí podceňuje. V pokožce zůstanou otvůrky, které se snadno zanesou potem a jinými nečistotami. Po oholení nezapomínejte pokožku ošetřit. Když všechny kroky dodržíte, budete překvapení, jak hladká vaše pokožka může být.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články