Menu
Úvod  › 

Dopřejte si domácí lázně

Nikde si neodpočinete lépe než ve vaně. Nemusíte nutně vyrážet do lázní, skvělý wellness luxus si můžete dopřát i ve své koupelně. Nechte se hýčkat.

Stále uspěchanější doba s obrovským množství stresu si žádá relax, jenže jen málokdo se můžete uprostřed týdne vypravit do lázní a nechat se rozmazlovat. Zkuste si přenést lázně do vlastní koupelny. Nepotřebujete k tomu nic zvláštního a za minimum peněz si dopřejete maximální luxus. Přinášíme vám sedmnáct vyzkoušených tipů pro domácí lázně.

1. Na domácí hýčkání si vyhraďte dostatek času. Budete potřebovat minimálně hodinu, kdy vás nikdo nebude rušit, a budete se moci věnovat sama sobě. V tomto čase nezvedáte telefony, ani nereagujete na vřeštění vašich potomků za dveřmi koupelny, je to zkrátka jen vaše hodina. Pokud se vám podaří vyhradit si pro sebe víc času, máte samozřejmě výhodu.

2. Všechny propriety mějte připravené při ruce, abyste se nemusela z koupelny už vzdalovat.

3. Zajistěte si klid. Požádejte partnera, ať vezme děti na procházku. Upozorněte všechny členy rodiny, že teď se musí chvilku obejít bez vás.

4. Dopřejte si luxus a napusťte si plnou vanu horké vody. A to i v případě, že za normálních okolností šetříte a koupete se v minimu vody, která vám sahá obvykle do půlky stehen.

5. Nasypte do koupele mořskou sůl, vonné oleje nebo jakékoli jiné produkty do koupele, které máte ráda a voní vám.

6. Na okraj vany, umyvadla i na zem postavte zapálené čajové svíčky, které vám budou nahrazovat klasické osvětlení. Uvidíte, že jejich relaxační efekt je skutečně nedostižný.

7. Připravte si několik čerstvě vypraných ručníků na topení, aby byly teplé, až budete vystupovat z vany.

8. Před koupelí si připravte misku čerstvě nakrájeného ovoce. Horká koupel, pára a studené ovoce ve vašich ústech vytvoří dokonalou symbiózu. Ideální jsou hrozny, melouny, jahody či banány.

9. Připravte si sklenici dobrého vína nebo studeného čerstvě vymačkaného ovocného džusu.

10. Důležitou součástí relaxace je vůně. Vybírejte proto produkty s vůní, která je vám příjemná a můžete se u ní dokonale uvolnit.

11. Skutečný dotek luxusu dodají vaší koupeli čerstvé květiny. Kupte si několik růží a okvětní plátky nasypte do vody.

12. Pokud máte přenosný přehrávač, dotvořte atmosféru romantickou či relaxační hudbou.

13. Zatímco ležíte ve vaně, aplikujte na obličej a vlasy výživnou masku. Jde o ideální příležitost vyzkoušet nové produkty či domácí masky. Pokud nemáte žádnou po ruce, zkuste si dát na oči alespoň plátky salátové okurky, která představuje vynikající prostředek v boji proti kruhům pod očima.

14. Na závěr luxusní koupele ošetřete své tělo peelingem a nezapomeňte namasírovat se tělovým mlékem, které pokožku zvlhčí a vyživí.

15. Ještě než se vrhnete zpátky do víru každodenního života, udělejte si manikúru a pedikúru.

Nákupní seznam pro vaše domácí lázně: Ručníky a osuška, župan, pantofle, cédéčko s romantickou či relaxační hudbou, vonný olej, svíčky, čerstvé ovoce, víno nebo ovocný džus, obličejová a vlasová maska, peeling, tělové mléko, lak na nehty.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články