Menu
Úvod  › 

Přírodní kosmetika - domácí recepty

Mnoho lidí poslední dobou vyznává zdravý životní styl. Nepatří sem jen zdravé jídlo a pohyb, ale pokud možno vystříhat se co nejvíce to jde chemii. Své pevné místo zaujala v žebříčku sledovanosti i přírodní kosmetika. Přiznám se, že krém na obličej jsem už minimálně rok nepoužila a nejsou k tomu potřeba žádné alchymie.

Možná vás to překvapí, ale ani si doma nemám potřebu krém vyrábět. Ono bohatě stačí použít kokosový, olivový či ořechový olej. Každý musí sám vyzkoušet, co mu vyhovuje. Kokosový olej je například učiněný zázrak na vlasy, ale na obličeji ho nesnesu - osvědčil se mi olivový olej. Na zbytek těla mi kokosový olej nevadí, ale tvář je poměrně citlivé místo, proto ne každému musí vyhovovat to, co vyhovuje druhému. Dnes vám přináším pár domácích receptů pro krásu.

Syrovátková koupel

Syrovátku znali již staří Římané a Řekové. Je oblíbená jak pro vnitřní tak venkovní užití. Syrovátkové koupele jsou výtečné na léčbu vyrážek, ekzému a jiných kožních problémů, protože jde o vitamínovou bombu, kde nechybí ani minerály a další výtečné látky. Koupel v syrovátce čistí, hydratuje, prokrvuje a vyhlazuje pokožku. Rovněž upravuje pH a má protizánětlivé účinky. Já si ještě dle zvyku Kleopatřiny lázně přidávám lžíci oleje a lžíci medu - syrovátku nasypu od oka, přibližně 3 až 4 vrchovaté polévkové lžíce.

Po zhruba 20 minutové koupeli se jen zabalím do županu či osušky - nejlépe je tuto koupel provádět na noc a teprve ráno se pak klasicky osprchovat. Koupel provádějte 1x týdně a pokožka zvláční - přesvědčte se sami. Syrovátka je mimo jiné výtečná i pro výrobu pleťové masky. Smícháte syrovátku s převařenou vodou (nesmí být vřelá) na kašičku a tu nanesete štětečkem či špachtličkou na obličej. Po 15 minutách opláchnete - již po prvním použití je pokožka na dotek jemná.

Peeling z ovesných vloček

Před nanesením jakékoliv pleťové masky je vhodné nejdříve provést peeling, který odstraní odumřelé buňky - jedině do očištěné pokožky mohou pronikat živiny. Potřebovat budeme ½ hrníčku jemných ovesných vloček, 1 lžíci medu, 1 lžíci bílého jogurtu. Směs naneseme na dekolt, krk i obličej a jemně masírujeme - poté umyjeme vlažnou vodou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články