Menu
Úvod  ›   › 

Avokádo je zázrak na pleť + dva recepty na domácí pleťovou masku

Avokádo je zázrak mezi potravinami. Ne nadarmo se také řadí mezi superpotraviny. Rozhodně by nemělo chybět ve vašem jídelníčku, zajímáte-li se o své zdraví. Ovšem avokádo není lahůdkou pouze pro naše bříška. Je výtečným pomocníkem v péči o krásu. Ať už se jedná o pleťovou masku, masku na ruce, vlasy. Zvlášť po dlouhé zimě přijde takováto vzpruha vhod.

Určitě už jste si stihli všimnout, že mnoho kosmetických produktů obsahují vitamíny, minerály či zvláčňující a vyhlazující složky. To znamená, že doplňovat živiny není důležité pouze zevnitř, ale i zvenčí. A je-li řeč o avokádu, je zdrojem vitamínů: A, B6, C, E, K, vlákniny, draslíku, hořčíku, mědi, fosforu, železa, kyseliny listové, bílkovin. Dále pak polynenasycených i mononenasycených mastných kyselin. Avokádo má antioxidační a vynikající hydratační vlastnosti. Co lepšího jako vzpruhu si pro pokožku po dlouhé zimě přát?

Zdroj:Avokádo

Maska na suchou pokožku

  • Máte-li sušší typ pleti, pak tuto masku budete přímo zbožňovat. Tuky obsažené v avokádu pokožku vyživí, zjemní a hydratují. Dále se pleti dostane vitamínů, minerálů. Antioxidanty chrání před škodlivinami. Rozmačkejte půl avokáda a smíchejte s medem.

  • Tuto kašičku naneste na předem vyčištěnou pokožku. Ideálně, když si uděláte napřed domácí peeling. Ten může být z cukru nebo ovesných vloček. Masku pak nechte působit 15 minut, přičemž nezapomínejte na krk a dekolt. Po uplynulé době masku smyjte vlažnou vodou a namažte pleť pár kapkami avokádového oleje, který rozetřete v dlaních. Nemáte-li avokádový olej, může být olivový.

Maska pro unavenou pleť

  • Vitamín E a aminokyseliny zvyšují produkcí kolagenu a tím redukují vrásky. Proto je avokádo vhodné také pro starší či unavenou pokožku. Smíchejte rozmačkané avokádo a lžíci mandlového (nebo jiného) oleje a naneste na vyčištěnou pokožku, zejména v místech s největším výskytem vrásek.

  • Nechte působit 20 minut a opláchněte vlažnou vodou. Během působení masky můžete provádět jemnou masáž.

Na závěr

K avokádu lze pokaždé přimíchat něco jiného. Jogurt, mleté ovesné vločky, mléko, tvaroh, citronová šťáva, kakao. Tudíž si můžete připravit pokaždé jinou a přesto vynikající výživnou pleťovou masku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť